Mr. Polska – Złote Tarasy

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Mr. Polska zatytułowana “Złote Tarasy”. Nutka luźno nawiązuje do hitu formacji Ascetoholix “Suczki” z 2003. Wszystko odbyło się w porozumieniu z Doniem z Ascetoholix.

Ascetoholix – polski zespół muzyczny wykonujący hip-hop. Powstał w 1999 roku w Obornikach koło Poznania. W skład grupy wchodzą Doniu i Kris. „Suczki” grupy Ascetoholix możecie obejrzeć i posłuchać na tej stronie.

Myślę, że Warszawa jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, więc zrobiłem piosenkę o tym mieście. Czuję, że to mój drugi dom – powiedział Mr.Polska.

W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 22 kwietnia 2022 czytamy: Utwór Mr Polska dotarł dziś na #1 najlepiej pobieranych plików w serwisie Digital DJ.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 21, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 2.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Materiał napisali: Mr. Polska oraz Dominik Grabowski. Kompozycja została wyprodukowana przez Abla de Jonga.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 8 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 33 895 027 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 2 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideoklip wyreżyserowali Mr. Polska & Leopold Mazurkiewicz.

W opisie pod wideo napisano m.in.:

“Klip to tak naprawdę dzień z życia Mr. Polska. Pokazuje mój styl. Nie wydawałem muzyki przez kilka miesięcy, więc chciałem zrobić coś specjalnego dla moich fanów i wpadłem na pomysł, żeby zaprosić ich do teledysku.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniego artysty pt. “Jagodzianki” (nagranego wraz z Malikiem Montana), który na Youtube ma już 52 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nagranie “Jagodzianki” z miejsca zyskało sympatię słuchaczy[źródło]https://glamrap.pl/mr-polska-i-malik-montana-z-klipem-pistolet/. Dzięki Diplo, który zaprosił na scenę Mr. Polskę “Jagodzianki” wybrzmiały na głównej scenie Open’era 2019[źródło]https://www.cgm.pl/news/mr-polska-i-malik-montana-odpalaja-pistolet-wideo/. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty.

Mr. Polska to jeden z najpopularniejszych raperów w naszym kraju[źródło]https://tidal.prowly.com/102527-koncert-mr-polska-dostepny-tylko-w-tidal 9 lipca 2020. W 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej MyMusic Group, ukazał się jego krążek zatytułowany ‘Make Money & Crash Cars’. ‎Płyta zawiera 14 numerów i jest utrzymana w gatunku Hip Hop. Na wydawnictwie Mr. Polska pokazuje inną stronę swojej osobowości, a nawet ośmiela się o wiele bardziej, opowiadając osobiste historie.

“Jeśli przymknie się oko na miejscami groteskowe teksty i kilka słabszych gatunkowo kompozycji – wychodzi soczysta, przepyszna jagodzianka. A jako że sezon w pełni, to nie pozostaje nic innego, jak nasycić się tym optymistycznym, świetnie wyprodukowanym i ładnie zaśpiewanym rapem” – napisał Lech Podhalicz w recenzji materiału w serwisie newonce.net.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 17-06-2022 w miejscowości Przytkowice, a kolejny 24-06-2022 w miejscowości Gliwice.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: open.fm, netfan.pl, bestsellery.zpav.pl, discogs.com, | glamrap.pl, cgm.pl, tidal.prowly.com, empik.com, newonce.net, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?
Tekst nagrania “Złote Tarasy”
Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl