Purple Disco Machine, Sophie and the Giants – Paradise

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego producenta Purple Disco Machine oraz angielskiej grupy Sophie and the Giants zatytułowana “Paradise”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2020 roku wydali razem singiel zatytułowany “Hypnotized”, a w 2022 singiel “In the Dark”. Oba kawałki podbiły listy przebojów w całej Europie i oba znalazły się na uznanym krążku „Exotica”.

– Jestem bardzo podekscytowana trzecią współpracą z Purple Disco Machine – mówi Sophie.

Gatunek nowej piosenki to Nu-Disco[źródło]https://www.discogs.com/release/27407985-Sophie-And-The-Giants-Purple-Disco-Machine-Paradise.Materiał napisali: J.A.M.E.S. Watts, Mitch Jones, Olivia Sebastianelli, Sophie Scott oraz Toby Scott. Kompozycja została wyprodukowana przez Purple Disco Machine.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 525 421 wyświetleń na YT. Wideo wyreżyserował Samuel Douek. Kierownikiem zdjęć do teledysku była Kia Fern Little.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu urodzonego w 1980 roku Niemca pt. “Hypnotized” (nagranego wraz z Sophie and the Giants), który na Youtube ma już 130 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Hypnotized” znalazł się w TOP10 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty (w Polsce dwukrotnie platynowej) (dostęp 07.2023). W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 24-01-2022 czytamy: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

Znany już na całym świecie producent, podstawa sceny muzyki tanecznej od 2011 roku, Purple Disco Machine szybko stał się powszechnie znany dzięki sukcesowi jego międzynarodowych przebojów[źródło]empik.com 2021-10-15. Purple Disco Machine robili już remiksy dla największych gwiazd od Duy Lipy, przez Foals do Eltona Johna. To projekt, który stał się już instytucją w świecie muzyki tanecznej i nowoczesnego disco[źródło]radioszczecin.pl. Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Substitution” (oraz Kungs). Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dnia 17 grudnia 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej Positiva Records, ukazał się krążek artysty zatytułowany ‘Club Exotica’. Płyta jest utrzymana w gatunku Nu-Disco i zawiera 28 numerów. Jest to 14-ścieżkowy set z wersjami extended, remiksami, a nawet tzw. dubami. To taki suplement do wydanego już materiału “Exotica“.

“Czy jest więc klubowo i egzotycznie ? Klubowo, na pewno, a egzotycznie z powodu użytych wersji” – czytamy o wydawnictwie ‘Club Exotica’ w serwisie djpromotion.com.pl.

[album – źródło]Wikipedia, discogs.com, djpromotion.com.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. We Are FSTVL, które ma mieć miejsce w dniach 25-27 sierpnia 2023 w Upminster, UK, a kolejny 15 września 2023 w Dresden, Germany, Freilichtbühne Großer Garten.

Sophie and the Giants, czasem skracane także do SATG – brytyjska grupa muzyczna założona w 2015 w Sheffield. Zadebiutowali w 2018 roku z singlem „Monsters”. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Hypnotized” (oraz Purple Disco Machine), który ma już 130 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dnia 26 października 2018 ukazała się ich płyta EP-ka zatytułowana ‘Adolescence’. Formacja w tym roku ma wystąpić w Polsce. Grupa ma dać koncert 19 września 2023 w Warszawie (Klub Hybrydy). Natomiast najbliższy koncert zespołu ma sie odbyć 18 września 2023 w Berlin, Germany Lark.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://umg.lnk.tt/_Paradise_

Tekst nagrania “Paradise”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, media.universalmusic.pl, djpromotion.com.pl, | open.fm, empik.com, radioszczecin.pl, olis.pl, discogs.com, djpromotion.com.pl, Youtube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl