ReTo – Blask

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera ReTo zatytułowana “Blask”. Singiel promuje nowy krążek artysty zatytułowany „W samo południe”, który ukazał się 1 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej chillwagon.co. Płyta utrzymana jest w gatunku Hip Hop i zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Od początku listopada 2021 raper rozpoczął W Samo Południe Tour.

“Przedstawiam wam swój album, w okół którego kręciło się moje życie przez ostatnie dwa lata. Płyty, która jest najbardziej dopracowaną i spójną w mojej dotychczasowej dyskografi. Płyty, na którą sam musiałem poczekać. Wreszcie – płyty z której jestem zajebiście dumny. Włożyłem w nią całe swoje serce, usłyszysz jak bije. W samo południe” – powiedział ReTo.

Gatunek piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Reto, natomiast kompozytorem jest Raff J.R.

Singiel „Blask” to następca singla „Jeździec”.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 18 listopada 2021 roku. Na chwilę obecną klip ma 15 428 190 wyświetleń na Youtube. Produkcja wideo zajęła się ekipa H D S C V M .

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego rapera pt. “UA”, który na Youtube ma już 91 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “UA” był nominowany do Fryderyka Publiczności 2019. Oznacza to, że ten kawałek znalazł się wśród 20 nutek, które w 2018 roku były najczęściej odtwarzane w serwisie streamingowym Spotify, platformie You Tube oraz w stacjach radiowych (na podstawie listy AirPlay, publikowanej przez ZPAV). Numer pokrył się diamentem. W artykule opublikowanym w dniu 7 Lutego 2019 w serwisie pikio.pl czytamy o “UA”: “Został doskonale przyjęty przez słuchaczy, o czym świadczy współczynnik pozytywnych do negatywnych ocen w serwisie YouTube”.

ReTo to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Początkowo charakterystyczny wizerunek artysty budził kontrowersje, ale wkrótce okazało się, że został zaakceptowany przez środowisko hip-hopowe i zdobył rzeszę fanów. Muzyk zapowiedział na swoim profilu instagramowym, że następca “W Samo Południe” powstaje.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: glamrap.pl, rytmy.pl, olis.onyx.pl, | cgm.pl, pikio.pl, styl.fm, YouTube, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl