Białas, Sokół – AU

BialasJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich raperów Białasa oraz Sokoła zatytułowana “AU”. Kawałek to drugi singiel, który zapowiadał krążek zatytułowany „Murem za Bonusem”. Płyta mająca wesprzeć Bonusa oraz jego rodzinę, ukazała się 16 grudnia 2021 roku. Wydawnictwo to, to kompilacyjna płyta, przy której Białas pełni rolę producenta wykonawczego. Raper aktywnie wziął udział również w nagraniu prawie wszystkich spośród siedemnastu nutek, jakie na tym materiale uświadczymy. Tym sposobem artystę uświadczymy, w kooperacji także z Peją, Szpakiem, Kizo, Matą ztj. Skute Bobo, Whitem2115, Bedoesem, Słoniem, Reto, Czerwinem TWM, Bonzem, Beteo, Żakiem oraz Pezetem. Wydawnictwo dodatkowo przeplatane jest kompozycjami, które dostarczyli Ero, Janusz Walczuk x Frosti x Berson, Kara x KęKę i Małach/Rufuz. Materiałem tym Beezy dotrzymał swojej obietnicy z #hot16challenge2.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są Białas oraz Sokół, natomiast producentami są Zacheyak i DDayzy.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 29 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 984 537 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Igor Leśniewski. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Konrad Bloch.

W opisie pod wideo napisano:

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt!
Egzemplarz “Murem za Bonusem” zamówicie na CSRPK.pl

Białas to jeden z najpopularniejszych raperów w kraju, żywa legenda sceny. Współpracował z całą plejadą gwiazd polskiego rapu, a jego umiejętności doceniają legendy i newcomerzy. Popularność zyskał dzięki duetowi z innym raperem – Solarem. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Ból” (nagrany wraz z Deemzem i Szpaku), który ma już 31 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Ból” znalazł się na pozycji #1 na karcie “Na czasie” w portalu YT (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną, solową dyskografię 34-letniego muzyka zamyka wydany 5 sierpnia 2020 roku krążek “H8M5”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SB Maffija Label. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop i trap. Płyta zawiera 30 numerów na dwóch CD. Jest to jego 5 album solowy. Krążek pokrył się platyną (warto tu wspomnieć, że materiał jeszcze przed premierą, 31 lipca 2020, uzyskał status złotej płyty). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Glamrap.pl przyznał krążkowi ocenę 9.2/10, natomiast serwis Rytmy.pl przyznał krążkowi ocenę 8,5/10.

“H8M5 jest doskonałym zwieńczeniem drogi, jaką Białas musiał pokonać, aby znaleźć się w obecnym miejscu. Ponadto, możemy zaobserwować przemianę, jaka dokonała się w raperze przez wszystkie lata. Ze strony technicznej, krążek jest dopracowany niemalże idealnie. […] Za to z czystym sumieniem mogę napisać, że jest to najdojrzalszy i najbardziej szczery projekt w karierze Białasa” – napisano w recenzji płyty w serwisie rytmy.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 11-08-2022 w miejscowości Płock.

Sokół, właściwie Wojciech Sosnowski (ur. jako Wojciech Sokół 11 marca 1977 w Warszawie), znany również jako Nocny Narrator – polski raper, a także przedsiębiorca i dziennikarz radiowy. Muzyk zdobył rozpoznawalność występami w grupie muzycznej WWO, której był współzałożycielem. Współtworzy także kolektyw ZIP Skład oraz zespół TPWC. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Chcemy być wyżej”, który ma już 58 mln wyświetleń. 19 listopada 2021 ukazał się album artysty zatytułowany “Nic”.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: blenderrap.pl, glamrap.pl, | popkiller.pl, plhhfestival.pl, open.spotify.com, merlin.pl, rytmy.pl, koncertomania.pl, goout.net, Wikipedia, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl