Volbeat – Temple Of Ekur

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka duńskiego zespołu Volbeat zatytułowana “Temple Of Ekur”. Nutka odnosi się do starożytności i zamierzchłych czasów

W serwisie genius.com czytamy:

“Volbeat’s song “Temple of Ekur” is about Ekur also called Duranki, which translates to “mountain house”.
Ekur/Duranki is located in the ancient city of Nippur in the country we today call Iraq.
Ekur is the Sumerian ‘version’ of Mount Olympus from Greek mythology.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Piosenka Volbeata „Temple of Ekur” dotyczy Ekura zwanego również Duranki, co oznacza „dom górski”.
Ekur/Duranki znajduje się w starożytnym mieście Nippur w kraju, który dziś nazywamy Irakiem.
Ekur to sumeryjska „wersja” góry Olimp z mitologii greckiej.”

Kawałek znalazł się na najnowszym krążku kapeli zatytułowanym “Servant of the Mind”, który ukazał się 3 grudnia 2021 roku nakładem wytwórń płytowych Vertigo, Republic i Universal. Płyta jest utrzymana w gatunkach Hard rock, heavy metal, psychobilly, rockabilly oraz rock and roll i zawiera 13 numerów. Krążek otrzymał od krytyków generalnie pozytywne recenzje. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał znalazł się na szczycie list w Austrii, Danii i Szwecji. Po za tym na liście UK Albums (OCC) zajął najwyższą pozycję numer 31, na liście UK Rock & Metal Albums (OCC) numer 1, na liście US Billboard 200 numer 91, na liście US Top Hard Rock Albums (Billboard) numer 2, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 9. Nad produkcją zespół pracował w składzie Michael Poulsen (gitary, wokal), Jon Larsen (perkusja), Rob Caggiano (gitary) i Kaspar Boye Larsen (bas).

– Napisałem całą płytę w ciągu trzech miesięcy – wspomina Poulsen. – Czułem się dobrze, miałem dobry humor, przebywając w domu i zaangażowaną publiczność we własnej osobie. Znajdziecie tu wiele charakterystycznych dla Volbeat elementów. Jeśli porównacie nowy album z naszą pierwszą płytą, usłyszycie, jak rozwinął się styl zespołu, choć nie zniknęły jego kluczowe elementy.

Volbeat dołożył konkretnie do pieca. „Servant of the Mind” to niewątpliwie jedna z najmocniejszych pozycji w ich dyskografii – napisał w recenzji krążka serwis sztukmix.pl.

Gatunek nowej piosenki to heavy metal. Materiał napisał Michael Poulsen. Kompozycja została wyprodukowana przez Roba Caggiano, Michaela Poulsena i Jacoba Hansena.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 3 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 259 469 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Duńczyków pt. “For Evigt” (ft. Johan Olsen), który na YouTube ma już 62 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “For Evigt” zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty.

Volbeat posiada status jednej z najpopularniejszych grup w historii duńskiej fonografii. Ich dorobek do tej pory to osiem albumów studyjnych i kilka koncertowych. Kapela ma na koncie multiplatynowe odznaczenia, nagrody i wyróżnienia (w tym do nagrody Grammy).

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: magazyngitarzysta.pl, sztukmix.pl, muzyczne.info, genius.com, music.apple.com, | kultura.onet.pl, magazyngitarzysta.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?
Podziękowania dla serwisu nextmosh.com.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl