Smolasty – Duże oczy

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Smolastego zatytułowana “Duże oczy”.

“Duże oczy to piosenka, która porwie Was od pierwszego odsłuchu i zostanie z Wami na długo” – napisał serwis eska.pl.

W artykule opublikowanym w dniu 5 sierpnia 2021 w serwisie djpromotion.com.pl czytamy:

Premierę „Duże oczy” singla poprzedziło udostępnienie fragmentu utworu w aplikacji TikTok, gdzie dzisiaj startuje oficjalny challenge związany z „Dużymi oczami” od Smolastego… .

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorem tekstu jest Smolasty. Kompozycja została wyprodukowana przez Mikołaja Trybulca (znanego szerzej jako Tribbs, współpracował z Laidback Luke’iem w nutce „Whistle” (cover FloRida)) oraz Francisa i Pedro (czyli Szymon Frąckowiak, Mikołaj Vargas. Pracowali już przy poprzedniej kompozycji Smolastego czyli “Oh Daddy” (gościnnie: Oliwka Brazil). Dodajmy, ze “Oh Daddy” bezsprzecznie stał się przebojem, o czym świadczą wyniki na platformach internetowych).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 5 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 50 517 482 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Wojciech Koziara. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Piotr Książek. W wideoklipie gościnnie pojawiło się wiele osób związanych ze Smolastym. To Wojciech Gola, Marina, Oliwka Brazil, Janusz Walczuk i 730 Huncho.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego muzyka pt. „Uzależniony” (feat. Otsochodzi), który na Youtube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Uzależniony” pokrył się czterokrotną platyną. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 30, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1.

Smolasty jest jednym z najpopularniejszych raperów. Muzyk stara się połączyć ze sobą rap, pop, muzykę klubową oraz R’N’B i wychodzi mu to nad wyraz dobrze. W artykule opublikowanym w dniu 2 grudnia 2021 przez serwis rytmy.pl czytamy o Smolastym: “Artysta obecnie jest w trasie koncertowej promującej jego ostatni materiał”.

Przypomnijmy, że 12 lutego 2021 roku został wydany krążek muzyka zatytułowany “Ghetto Playboy”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej WM Poland/WMI. Album jest utrzymany w gatunku Hip-Hop i zawiera 14 numerów. Goście: 730 Huncho, Dister, Fifson, Frosti, Kabe, Kaz Bałagane, Kizo, Oliwka Brazil, Qry, Rataj, Szpaku oraz Wiktor z WWA. Producenci 730 Huncho, Pedro, SHDØW, Smolasty i USL. Nowa płyta to zdecydowanie najmocniejszy materiał od Smolastego jaki do tej pory ukazał się na rynku. Jest to powrót do rapowych brzmień, z których artysta znany był na początku swojej kariery. Muzyk odkrywa przed słuchaczami prywatne tematy pokazując oblicze jakiego nie znaliśmy.

“Ghetto Playboy to spełnienie marzeń o Ameryce w europejskim wydaniu, potężne umiejętności na mikrofonie, zgrabne pisanie, cwaniactwo i bezczelność mieszające się z hiphopowym konfesjonałem zdradzającym wszystkie grzechy. Nie jeden, a dwa kroki w tył wystarczyły, żeby zrobić jeden potężny do przodu, więc dostaliśmy mainstream pełną gębą, zadowalający wszystkich. A to jest najtrudniejsza sztuka” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie muzyka.interia.pl i dano mu ocenę 8/10.

“Albumem „Ghetto Playboy” daje wyraźny sygnał, że trzeba się z nim liczyć na wielu płaszczyznach” – napisano w recenzji płyty w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano jej ocenę 3,5 na 5 możliwych gwiazdek.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 05-03-2022 w miejscowości Kielce, a kolejny 22-07-2022 w miejscowości Wrocław.

Wideo dostępne jest na tej stronie.

źródło: djpromotion.com.pl, eska.pl, | empikbilety.pl, plotek.pl, rytmy.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl