Roksana Węgiel – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Roksany Węgiel to: “Miasto”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://e-muzyka.ffm.to/roxiewegielmiasto

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Roksany Węgiel zatytułowana “Miasto”. Kawałek jest kolejnym singlem promującym krążek artystki zatytułowany ’13+5′, który ukazał się 31 marca 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Unity Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach hip-hop/rap oraz pop i zawiera 13 numerów. Przy stworzeniu całego albumu Roxie współpracowała z teamem producenckim WOLF HOUSE (Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Andrzej Jaworski i Albert Markiewicz).
– Przekaz z tej płyty jest dużo bardziej dojrzalszy. Zależało mi na tym, żeby podkreślić to, że wydarzyła się zmiana i że stała się naturalnie – powiedziała Roksana.

“Praca nad albumem trwała ponad dwa lata jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Jest to podróż do wnętrza artystki poruszająca tematykę, miłości, życia w show-biznesie, wiary oraz stanowi rozliczenie artystki z pięcioma laty w branży” – czytamy w serwisie empik.com.

[album źródło]Wikipedia, music.apple.com, empik.com, muzyka.interia.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/653955301/miasto. Autorami tekstu są Kevin Mglej, Jeremi Sikorski oraz Roksana Węgiel. Muzyka: Jeremi Sikorski, Andrzej Jaworski, Albert Markiewicz i Roksana Węgiel.

“Mega się ekscytuję” – pisała przed premierą Roxie.

Utwór na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 21.[źródło]olis.pl

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 1 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 032 685 wyświetleń na YT. Za zdjęcia odpowiadali Maciej Głaz i Tomasz Stępniak.

W opisie pod wideo czytamy:
Miasto wciąga mnie… Zaczęłam nową przygodę przeprowadzając się do Warszawy. Utwór „Miasto” to kilka moich refleksji i nadziei związanych z nowym etapem życia.
▶ Preorder albumu 13+5: https://www.13plus5.pl/

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 18-letniej artystki pt. „Anyone I Want To Be”, który na Youtube ma już 38 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Anyone I Want To Be” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Kawałek reprezentował Polskę w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. 25 listopada 2018 wygrał w finale, zdobywając największą liczbę 215 punktów w głosowaniu jurorów i internautów. Nutka została wykorzystana do promocji filmu animowanego Manu. Bądź sobą!. Materiał pokrył się platyną.

Roksana Węgiel jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia[źródło]i.pl 13 marca 2023. Zyskała popularność dzięki wygranej w pierwszej edycji programu pt. „The Voice Kids” oraz na 16. Konkursie Piosenki Eurowizji Dla Dzieci w 2018 roku[źródło]rozrywka.wprost.pl 2022-10-19.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 1-06-2023 w miejscowości Poznań, a kolejny 25-11-2023 w miejscowości Kielce.

Tekst nagrania “Miasto”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: shazam.com, olis.pl, eska.pl, | i.pl, rozrywka.wprost.pl, Google, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

RokTytułNajwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[4]
POL
(airplay
nowości)

[5]
2018„Żyj”
„Obiecuję”
„Zatrzymać chwilę”
(oraz Edyta Górniak)
„Anyone I Want to Be”45
„Święta to czas niespodzianek”
(oraz Zuza Jabłońska i 4Dreamers)
2019„Lay Low”
„Bunt”
„Dobrze jest, jak jest”144
„Potrafisz”463
„Half of My Heart”
„MVP”
2020„Nie z tej ziemi”
(oraz Małe TGD)
„Tajemnice”
(gościnnie: Pawbeats)
2021„Korona”151
„Kanaryjski”331
„Nowa ja”
2022„Alone”
(oraz Komodo)
„Głośniej”
2023„Ciche szepty”X
„Miasto”21
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.
„X” oznacza, że lista nie istniała w danym okresie.

W 2021 roku wystąpiła również gościnnie w utworze „Przyjdź po mnie” u boku Pawbeatsa.

Biogram

Roksana Emilia Węgiel, występująca pod pseudonimem Roxie i Roxie Węgiel (ur. 11 stycznia 2005 w Jaśle) – polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka popowa. Zwyciężczyni pierwszej edycji programu The Voice Kids (2018), 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2018) oraz 3. edycji programu tanecznego Dance Dance Dance (2021). Laureatka Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy (2019). Gatunek jej muzyki to pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Roksana Węgiel” ukazała się 7 czerwca 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach pop-rock oraz pop. Album zawiera 13 piosenek. Początkowo płyta miała nazywać się „Roxie”. Nominacja do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Pop dla wersji albumu Deluxe. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek pokrył się platyną. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis koncertomania.pl przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Roksana Węgiel nie jest złą płytą. To poprawna polska kompozycja piosenek, które na pewno znajdą swoich odbiorców” – napisano w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl.

“Co do samych tekstów, to mamy do czynienia z absolutnym, niczym niewyróżniającym się popowym standardem. […] Debiut Roksany Węgiel to pozycja nierówna. Popełnia kilka większych i mniejszych grzechów, ale jednocześnie ukazuje bardzo młodą wokalistkę, która w pełni udźwignęła ciężar, jaki niesie za sobą nagranie takiego albumu” – napisano w recenzji płyty w serwisie muzyka.interia.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org?, kultura.onet.pl, muzyka.interia.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl