Sam Smith – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sama Smitha to: “Desire”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://calvinharris.lnk.to/Desire

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskiego piosenkarza Sama Smitha i szkockiego producenta Calvina Harrisa zatytułowana “Desire”. To nie pierwsza współpraca Anglika ze Szkotem – w 2018 roku ukazał się ich wspólny singiel zatytułowany “Promises” (kawałek dotarł na szczyty światowych list przebojów). Calvin był także współproducentem singla Sama zatytułowanego “I’m Not Here to Make Friends” z 2023 roku.

Gatunek nowej piosenki to Trance[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Desire_(Calvin_Harris_and_Sam_Smith_song). Materiał napisali: Calvin Harris, BURNS, Sam Smith, RØMANS oraz Jake Torrey. Kompozycja została wyprodukowana przez Calvina Harrisa i BURNS[źródło]genius.com.

Kawałek utrzymany jest w stylu muzyki trance z przełomu roku 99/00 z emocjonalnym głosem wokalisty. Po raz pierwszy został zagrany, podczas legendarnej imprezy Ushuaia Ibiza.

Oliver Tyron z Cultr porównał „produkcję inspirowaną transem” do „Miracle”, poprzedniego singla Harrisa, twierdząc, że utwór „przenosi dotychczasowe osiągnięcia duetu na nowy poziom”.

Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 lipca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 278 885 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego artysty pt. „I’m Not The Only One”, który na Youtube ma już 1,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „I’m Not The Only One” znalazł się w TOP10 na 30 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu [obecnie] piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 5, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 3, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 3, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 11, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 4, na liście US R&B/Hip-Hop Airplay (Billboard) numer 29, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 10, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 47 (dostęp 10.12.2022). Materiał zdobył certyfikat dziesięciokrotnie platynowej płyty (dostęp 07.2023)[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Sam Smith jest jednym z najpopularniejszych wokalistów na świecie[źródło]party.pl 11 LUTEGO 2023. Artysta dał się poznać szerszej publiczności za sprawą hitu “Latch” Disclosure, a następnie współpracując z Naughty Boy przy wielkim przeboju “La La La”, który dominował latem 2013 r. w rozgłośniach radiowych na całym świecie[źródło]rmf.fm. W artykule opublikowanym w serwisie jazzsoul.pl w dniu 27 stycznia 2023 roku czytamy: Sam Smith sprzedali ponad 37 milionów egzemplarzy albumów i 276 mln singli na całym świecie, a ich katalog liczy ponad 50 miliardów streamów”. Sam to pięciokrotni laureaci Grammy. Muzyk jest w trakcie swojego tourne w ramach promocji krążka ‘Gloria’. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularna jest nutka artysty zatytułowana “Lose You”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Anglika zamyka wydany 27 stycznia 2023 roku krążek ‘Gloria’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Capitol. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, Adult Contemporary i Dance-Pop. Standardowa wersja albumu zawiera 13 numerów. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 18 listach, w tym na pierwszym miejscu na 4 listach. Materiał na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 9, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 7. ‘Gloria’ otrzymała generalnie pozytywne recenzje. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 68/100, na podstawie 17 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Maura Johnston z Rolling Stone nazwała Glorię „Najgłębszym jak dotąd albumem Smitha”. Album zawiera gości takich jak Kim Petras, Koffee, Jessie Reyez i Ed Sheeran. Nad płytą pracowali wieloletni współpracownicy Anglika: Jimmy Napes, Stargate, Max Martin i ILYA. Materiał promować ma trasa koncertowa Gloria the Tour, która ma się rozpocząć 12 kwietnia 2023 roku w Sheffield, Anglia, a zakończyć 8 listopada 2023 roku w Auckland, Nowa Zelandia. Dodajmy, że trasa ma też zawitać do Polski – 2 czerwca 2023 ma się odbyć koncert w Warszawie na Służewcu (dostęp 12.03.2023).

“Gloria to dzieło, które miało ogromny potencjał na zostanie najlepszym albumem w karierze Sam Smithów. Mimo to, stanowi kawałek przyjemnej niezobowiązującej muzyki, przy której można spędzić parę przyjemnych chwil” – czytamy w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

[album – źródło]Wikipedia, allmusic.com, metacritic.com, rollingstone.com, allaboutmusic.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 1 sierpnia 2023 w Raleigh, NC, US, PNC Arena, a kolejny 2 sierpnia 2023 w Philadelphia, PA, US, Wells Fargo Center.

Calvin Harris (właśc. Adam Richard Wiles; ur. 17 stycznia 1984 roku w Dumfries) – szkocki DJ i producent muzyczny, a także piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “This Is What You Came For” (ft. Rihanna), który ma już 2,6 mld wyświetleń. 5 sierpnia 2022 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘Funk Wav Bounces Vol. 2’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć na wydarzeniu pn. James kirkup cancer charity fundraser, które ma mieć miejsce w dniach 30 lipca – 9 wrrześnia 2023 w Barnsley, UK, a kolejny 4 sierpnia 2023 w Sant Josep de sa Talaia, Spain, Ushuaïa Ibiza.

Tekst nagrania “Desire”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

*Formy te to tzw. neutratywy

źródło: genius.com, eska.pl, | party.pl, rmf.fm, jazzsoul.pl, olis.pl, allmusic.com, metacritic.com, rollingstone.com, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Another One
2. Baby, You Make Me Crazy
3. Berlin (Ry X cover)
4. Blind Eye
5. Breaking Hearts
6. Burning
7. Dance (‘Til You Love Someone Else)
8. Daniel
9. Diamonds
10. Do I Wanna Know (cover)
11. I’m Not Here to Make Friends
12. Vulgar (oraz Madonna)
13. Desire (oraz Calvin Harris)

Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Go” u boku Cat Burns.

Biogram

Sam Smith, właściwie Samuel Frederick Smith (ur. 19 maja 1992 w Londynie) – brytyjski piosenkarz, kompozytor, muzyk i autor tekstów piosenek z głosem klasyfikowanym jako tenor. Rozpoznawalność zyskał w październiku 2012, pojawiając się gościnnie w kawałku brytyjskiego duetu elektronicznego Disclosure „Latch”, który uplasował się na 11. miejscu listy UK Singles Chart. Gatunki jego muzyki to pop, R&B, soul, dance pop, house i breakbeat.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “In the Lonely Hour” ukazała się 26 maja 2014 roku nakładem wytwórni Capitol i jest utrzymana w gatunkach Neo-R&B, pop oraz soul. Standardowa edycja albumu zawiera 10 piosenek. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 21 listach, w tym na pierwszym miejscu na 7 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 12, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 2 (dostęp 10.12.2022). W 2015 r. materiał został uznany za trzeci najpopularniejszy album roku na liście Billboard 200. Wydawnictwo otrzymało ogólnie ciepłe recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 62/100, na podstawie 24 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat jedenastokrotnie platynowej płyty (a w Polsce trzykrotnie platynowej) (dostęp 07.2023).

“In The Lonely Hour to solidny i spójny (z małymi wyjątkami) krążek, łączący w sobie dźwięki popu, r&b i soulu, okraszony tekstami na naprawdę wysokim poziomie oraz imponującym głosem Smitha, pełnym emocji, który niewątpliwie był, jest i będzie jego największym atutem. Wydawnictwo może nie jest czymś rewolucyjnym, nie wprowadza nic nowatorskiego do kultury muzycznej, ale jest materiałem (jak dla mnie) niezwykle szczerym i prawdziwym” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, allaboutmusic.pl, metacritic.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl