Sanah, Vito Bambino – Mustang

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah oraz polsko-niemieckiego piosenkarza Vito Bambino zatytułowana “Mustang”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2021 roku ukazał się ich wspólny singiel „Ale jazz!”, a w 2022 „Oscar”.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/mustang-single/1678062777. Autorami tekstu są Vito Bambino oraz sanah. Muzyka: Vito Bambino, sanah, Amar Ziembiński, Moo Latte, Tomasz Sołtys i Maciej Matysiak.

Singiel promuje nadchodzący krążek Vito Bambino zatytułowany ‘Pracownia’, który ma się ukazać 28 kwietnia 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Def Jam Recordings. Będzie to druga studyjna płyta muzyka.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 24 marzec 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 261 177 wyświetleń na YT i jest na pozycji 7 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Mateusz Dopieralski. Zdjęcia: Franciszek Kempa (DoP), Szymon Celej.

W opisie pod wideo czytamy:
“Mustang” to kolejny numer z “Pracowni” (28.04.2023).
Preorder albumu jest już dostępny: https://tinyurl.com/58cpx3f8
Nową płytę promować będzie jesienna trasa koncertowa. Bilety dostępne na: https://tinyurl.com/TrasaPracownia

Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło]kultura.onet.pl 29 paź 2021. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer „Cześć, jak się masz?” (nagrany wraz z Soblem), który ma już 108 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel „Cześć, jak się masz?” na listach: AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Nutka w konkursie Gorąca 100 radia Eska w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 14 miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku 34 miejsce. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2022 roku krążek ‘Sanah śpiewa poezyje’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Album jest utrzymany w gatunkach pop i poezja śpiewana. Standardowa wersja płyty zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Album „sanah śpiewa Poezyje” składa się z 10 wierszy autorstwa ukochanych przez artystkę poetów. Fragmenty utworów, do których sanah napisała muzykę, można było usłyszeć już na wiosennej trasie koncertowej Uczta Tour, a niektóre z nich pojawią się także podczas jesiennej trasy Bankiet U Sanah Tour. Na albumie znalazły się wiersze m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Jacka Cygana” – czytamy w serwisie empik.com.

“Wydawnictwo „sanah śpiewa Poezyje” umacnia jej pozycję, ale jednocześnie niczego diametralnie nie zmienia (choć być może istnieją takie osoby, którym wcześniej nie było po drodze z twórczością wokalistki, a teraz to się zmieniło). To kolejny krok w muzycznym rozwoju” – czytamy w recenzji materiału w serwisie sztukmix.pl.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 15-08-2023 w miejscowości Chorzów, a kolejny 8-09-2023 w miejscowości Gdańsk.

Vito Bambino, właśc. Mateusz Wojciech Dopieralski (ur. 27 kwietnia 1988 w Katowicach) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego (ma podwójne obywatelstwo), a także polskojęzyczny piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny i wokalista grupy Bitamina. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Ale jazz!” (oraz Sanah), który ma już 96 mln wyświetleń. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 3-06-2023 w miejscowości Września, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://vitobambino.lnk.to/mustang

Tekst nagrania “Mustang”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, rytmy.pl, rmf.fm, | kultura.onet.pl, radiozet.pl, empik.com, sztukmix.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?