Sanah – Wilcza zamieć [Wiedźmin 3: Dziki Gon]

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Wilcza zamieć [Wiedźmin 3: Dziki Gon]”. Artystka nagrała nową aranżację znanego fanom Geralta z Rivii kawałka “Wilcza zamieć” z okazji premiery aktualizacji gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Wierni fani znają nutkę jako balladę Priscilli, traktująca o miłości Geralta i Yennefer. Oryginalna pieśń została zaśpiewana przez Annę Terpiłowską i już w swojej pierwotnej wersji chwytała za serce.

Gra „Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna” w wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S oraz komputery PC zadebiutowała 14 grudnia.

Gatunek nowej piosenki to Pop Rock. Autorką tekstu jest Aleksandra Motyka (scenarzystka CD Projekt RED). Muzyka: Marcin Przybyłowicz.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 13 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 223 907 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Michał Bernaś. Obsada: sanah, Bartosz Głowacki (Wiedźmin).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniej artystki pt. „Cześć, jak się masz?” (nagranego wraz z Soblem), który na Youtube ma już 104 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Cześć, jak się masz?” na listach: AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Nutka w konkursie Gorąca 100 radia Eska w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 14 miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku 34 miejsce. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło]kultura.onet.pl 29 paź 2021. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. W artykule opublikowanym w serwisie pomponik.pl w dniu 15 kwietnia 2022 czytamy o sanah: Niedawno artystka wyprzedała też trasę koncertową, łącznie z występem na warszawskim Torwarze, co było spełnieniem jej najskrytszych marzeń.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2022 roku krążek ‘Sanah śpiewa poezyje’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Album jest utrzymany w gatunkach pop i poezja śpiewana. Standardowa wersja płyty zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Album „sanah śpiewa Poezyje” składa się z 10 wierszy autorstwa ukochanych przez artystkę poetów. Fragmenty utworów, do których sanah napisała muzykę, można było usłyszeć już na wiosennej trasie koncertowej Uczta Tour, a niektóre z nich pojawią się także podczas jesiennej trasy Bankiet U Sanah Tour. Na albumie znalazły się wiersze m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Jacka Cygana” – czytamy w serwisie empik.com.

“Wydawnictwo „sanah śpiewa Poezyje” umacnia jej pozycję, ale jednocześnie niczego diametralnie nie zmienia (choć być może istnieją takie osoby, którym wcześniej nie było po drodze z twórczością wokalistki, a teraz to się zmieniło). To kolejny krok w muzycznym rozwoju” – czytamy w recenzji materiału w serwisie sztukmix.pl.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 15-08-2023 w miejscowości Chorzów, a kolejny 8-09-2023 w miejscowości Gdańsk.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Tekst nagrania “Wilcza zamieć [Wiedźmin 3: Dziki Gon]”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: discogs.com, wirtualnemedia.pl, filmweb.pl, | kultura.onet.pl, radiozet.pl, pomponik.pl, empik.com, sztukmix.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl