Selena Gomez, Coldplay – Let Somebody Go

Selena GomezW sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Seleny Gomez oraz brytyjskiej formacji Coldplay zatytułowana “Let Somebody Go”. Sentymentalny singiel promuje najnowszy krążek Brytyjczyków zatytułowany “Music of the Spheres”, który ukazał się 15 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, pop rock, space rock, space music oraz ambient i zawiera 12 numerów. Jest to dziewiąty studyjny album zespołu. Zawiera gościnnie występy Seleny Gomez, We Are King, Jacoba Colliera i BTS. Za produkcję odpowiada Max Martin. Krążek otrzymał mieszane recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 55/100, na podstawie 18 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. Według angielskojęzycznej Wikipedii album znalazł się w TOP5 na 24 listach (w tym w Polsce na 5 miejscu). Krążek na liście US Billboard 200 zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycje numer 4, a na listach US Top Alternative Albums (Billboard) i US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. 14 października 2021 roku, dzień przed wydaniem “Music of the Spheres”, Coldplay oficjalnie ogłosiło trasę Music of the Spheres World Tour w 2022 roku, promującą album. Serię koncertów ma rozpocząć występ na Kostaryce. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Music of the Spheres” jest płytą, jakiej się po brytyjskim zespole spodziewałam – bardzo przystępną i pełną stadionowych hymnów. Chcącą zadowolić i starszych fanów formacji, jak i zyskać nowych, młodszych wielbicieli, o czym najlepiej świadczą kolaboracje z BTS i Seleną Gomez – napisano w recenzji wydawnictwa w blogu muzycznym the-rockferry.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie 4fun.tv w dniu 8 lut 2022 czytamy o “Music of the Spheres”: Krążek przekroczył liczbę miliarda odtworzeni.
Gatunki nowej piosenki to Pop i soft rock. Materiał napisali: Guy Berryman, Jonny Buckland, Will Champion, Chris Martin, Max Martin, Olivia Waithe, Oscar Holter, Leland Wayne, Bill Rahko oraz Apple Martin. Kompozycja została wyprodukowana przez Metro Boomina, Oscara Holtera, Billa Rahko i Maxa Martina.

Chris Martin via Apple Music

It’s just a really lovely ballad. And quite early on we realised it needed a female counterpart to the vocal. And we were very grateful that when we asked Selena to sing on it, she loved the song and was happy to do so. Collaborations in general are something that we’ve done more of recently. We never really used to do it before. When we were younger, we kind of locked ourselves in a room and felt we had to prove everything ourselves. But I think as time has gone on, it’s become more interesting for us to work with other people from different parts of the world, different genres. It just adds colour and character to the music.

Translator nam to przetłumaczył następująco:

To po prostu naprawdę urocza ballada. I dość wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy kobiecego odpowiednika wokalu. I byliśmy bardzo wdzięczni, że kiedy poprosiliśmy Selenę, żeby w nim zaśpiewała, pokochała tę piosenkę i była szczęśliwa, że ​​to zrobiła. Ogólnie rzecz biorąc, współpraca to coś, co ostatnio robiliśmy. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Kiedy byliśmy młodsi, zamykaliśmy się w pokoju i czuliśmy, że sami musimy wszystko udowodnić. Ale myślę, że w miarę upływu czasu praca z innymi ludźmi z różnych części świata, z różnych gatunków stała się dla nas bardziej interesująca. Po prostu dodaje muzyce koloru i charakteru.

„Let Somebody Go” został po raz pierwszy wykonany na żywo w The Late Late Show z Jamesem Cordenem przez Coldplay i Selenę Gomez 18 października 2021 roku.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 33 849 038 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dave Meyers (jest reżyserem bardzo wielu teledysków m.in. Ed Sheeran: Shivers, Ed Sheeran: Bad Habits, Coldplay: Higher Power, P!nk: All I Know So Far). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Scott Cunningham. Na początku i pod koniec teledysku widzimy objętych wokalistów.

Selena Gomez to jedna z najpopularniejszych aktorek i piosenkarek na świecie. Zyskała popularność już jako nastolatka, dzięki roli Alex Russo w serialu „Czarodzieje z Waverly Place”. Artystka jest jedną z największych gwiazd Disney Channel. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “The Heart Wants What It Wants”, który ma już 765 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “The Heart Wants What It Wants” osiągnął szóstą pozycję na liście Billboard Hot 100. Kompozycja osiągnęła także szóstą pozycję w Kanadzie i znalazła się w TOP40 w szesnastu krajach, w tym w Australii, Belgii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Kawałek na liście US Adult Contemporary (Billboard) zajął najwyższą pozycję numer 18, na liście US Adult Top 40 (Billboard) również numer 18, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 35, na liście US Latin Pop Airplay (Billboard) numer 32, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 7, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 30. Singiel pokrył się czterokrotnie platyną.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 29-letniej wykonawczyni zamyka wydany 10 stycznia 2020 roku krążek “Rare”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Interscope. Album jest utrzymany w gatunkach Pop i dance. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej trzeci album studyjny. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Materiał zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, stając się trzecim z kolei albumem numer jeden Seleny w Stanach Zjednoczonych. Zadebiutował także na pierwszym miejscu w wielu krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Norwegii, Meksyku, Belgii, Portugalii i Szkocji; jednocześnie osiągając szczyt w TOP3 w wielu innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Polsce. Wydawnictwo otrzymywało ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych, z których wielu nazwało je najlepszym albumem Seleny do tej pory. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 76/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Rare to bardzo dobra momentami mniej a momentami bardziej popowa mieszanka szczerych i dobrze przemyślanych kompozycji” – napisał Dariusz Kozera w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl i dał ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Coldplay – brytyjski zespół muzyczny, grający muzykę rockową, założony przez wokalistę Chrisa i gitarzystę Jonny’ego w 1996 roku na University College London jako Pectoralz. Po dołączeniu do składu basisty Guya, grupa zmieniła swoją nazwę na Starfish, a w 1998 roku – na Coldplay. Coldplay to jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. Koncerty zespołu za każdym razem przyciągają tłumy wiernych fanów. Grupa powstała w 1996 roku w Londynie i już jej debiutancka płyta, wydana w 2000 roku „Parachutes” podbiła listy przebojów. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Something Just like This” (nagrany wraz z The Chainsmokers), który ma już 2 mld wyświetleń. Kapela w tym roku ma dać koncert w Polsce. Formacja ma wystąpić 8 lipca 2022 roku na PGE NARODOWY w miejscowości WARSZAWA. Natomiast najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 18 marca 2022 w San Jose, Costa Rica, Estadio Nacional.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: | kobieta.interia.pl, styl.fm, allaboutmusic.pl, eska.pl, terazmuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl