Shania Twain – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Shanii Twain to: “Giddy Up!”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://shaniatwain.lnk.to/giddyup

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka kanadyjskiej piosenkarki Shanii Twain zatytułowana “Giddy Up!”. Singiel ten był kolejną zapowiedzią krążka artystki zatytułowanego ‘Queen of Me’, który ukazał się 3 lutego 2023 roku nakładem wytwórni płytowej Republic. Płyta jest utrzymana w gatunkach Country oraz pop rock. Standardowa edycja albumu zawiera 12 numerów. Producenci wydawnictwa to: Adam Messinger, Dan Priddy, David Stewart, Mark Crew, Mark Ralph, Paul Meany, Shania Twain i Tyler Joseph (z zespołu Twenty One Pilots). Jest to jej szósty krążek studyjny. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 11 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 10, a na liście US Top Country Albums (Billboard) numer 2. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 61/100, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 09.2023). Materiał promuje trasa koncertowa Queen of Me Tour. Trasa rozpoczęła się 28 kwietnia 2023 r. w Spokane, Washington, a zakończy się w Vancouver w Kanadzie 14 listopada 2023 r.
[źródło]Wikipedia, genius.com, metacritic.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Gatunki nowej piosenki to Country pop i dance-pop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Giddy_Up!. Materiał napisali: David Stewart, Jessica Agombar, RØMANS oraz Shania Twain. Kompozycja została wyprodukowana przez Davida Stewarta.

W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 5.01.2023 czytamy, że refren tej nutki jest wręcz stworzony do wspólnego śpiewania i tańca.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 5 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles Downloads (OCC) zajął pozycję numer 27, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 10, na liście US Country Digital Song Sales (Billboard) numer 13, a na liście US Digital Song Sales (Billboard) numer 36 (dostęp 09.2023). Nutka na playliście Women of Country kanału Spotify zajęła pozycję numer 57, a na playliście Country Favourites kanału Spotify numer 91.

Oficjalne Dance Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 5 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 885 289 wyświetleń na YT. Wideoklip został wyreżyserowany przez Justina Marmorsteina.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 58-letniej Kanadyjki pt. “Man! I Feel Like A Woman”, który na YouTube ma już 378 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Man! I Feel Like A Woman” znalazł się w TOP10 na 13 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 3, na liście US Billboard Hot 100 numer 23, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 16, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 12, na liście US Hot Country Songs (Billboard) numer 4, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 19, a na liście US Top 40 Tracks (Billboard) numer 20. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (dostęp 09.2023).

Pozycja nutki na playlistach
PozycjaNazwa playlistyKanał
69All Out 90sSpotify
390s CountrySpotify
6Country’s Greatest HitsSpotify
5Women of CountrySpotify
Pozycja nutki na listach przebojów
PozycjaNazwa listyPlatforma
33,162Most Viewed TikTok
Videos of All Time
TikTok
4,663TikTok Music Chart 2023TikTok

Shania Twain to jedna z największych gwiazd country na świecie[źródło]muzyka.interia.pl 27 lipca 2022. Artystka ogromną popularność zyskała dzięki takim hitom, jak: “That don’t impress me much” i “Man! I feel like a woman”, które podbijały listy przebojów na całym świecie i do dziś są grane przez rozgłośnie radiowe[źródło]newsy.wizaz.pl 4 kwietnia 2023. Przypomnijmy, że Kanadyjka w zeszłym roku otrzymała nagrodę specjalną People’s Music Icon podczas gali People’s Choice Awards 2022[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/48th_People%27s_Choice_Awards.

Najbliższy jej koncert ma się odbyć 16 września 2023 w miejscowości London, UK, The O2, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

Tekst nagrania “Giddy Up!”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, chartex.com, | chartex.com, muzyka.interia.pl, newsy.wizaz.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. (Don’t gimme that) once over
2. (If your not in it for love) I’m outta here
3. (Wanna Get To Know You) That Good
4. Ain’t No Particular Way
5. All Fired Up, No Place To Go
6. All In All
7. Amneris letter
8. Any Man of Mine
9. Because Of You
10. Waking Up Dreaming
11. Giddy Up!

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Shania Twain, właśc. Eilleen Regina Edwards (ur. 28 sierpnia 1965 w Windsor w prowincji Ontario) – kanadyjska piosenkarka i autorka piosenek. W okresie nauki w szkole średniej była wokalistką lokalnego zespołu Longshoot. Gatunki jej muzyki to Country, pop i country pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Shania Twain’ ukazała się 20 kwietnia 1993 nakładem wytwórni płytowej Mercury Nashville. Album jest utrzymany w gatunku Country i zawiera 10 piosenek. Producenci krążka to: Harold Shedd i Norro Wilson. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła pozycję numer 113, na liście UK Country Albums (OCC) numer 3, na liście US Top Country Albums (Billboard) numer 67, a na liście US Top Catalog Albums (Billboard) numer 35. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 51/100, na podstawie 3 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 09.2023).
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, genius.com, albumoftheyear.org, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl