Sophie and the Giants, Purple Disco Machine – In the Dark

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka angielskiego zespołu Sophie and the Giants oraz niemieckiego producenta Purple Disco Machine zatytułowana “In the Dark”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2020 roku wydali razem singiel zatytułowany “Hypnotized”. Singiel “In the Dark” to zapowiedź najnowszego krążka pt. “Exotica Deluxe”, który ma się ukazać 4 marca.

Dzięki sprawdzonej formule sukcesu, funkowa produkcja Purple Disco Machine służy jako doskonały akompaniament dla transcendentnych melodii Sophie i emocjonalnej pracy wokalnej, prezentując niezrównaną energię duetu – czytamy w serwisie open.fm.

[…] Słychać jednak, jak na dłoni, że producent dyskretnie miesza elementy muzyczne końca lat 70-tych i osiemdziesiątych. […] Wspomaga go wokalnie Sophie and the Giants i robi to jak zwykle w wdziękiem – czytamy o kawałku w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunki nowej piosenki to House i Nu-Disco. Materiał napisali: Dimitri Tikovoï, Ed Cosens, José Coelho, Oz (Pop), Ryan Sewell, Sophie Scott oraz Purple Disco Machine. Kompozycja została wyprodukowana przez Purple Disco Machine.

Singiel “In the Dark” to następca singla “Falene” (nagranego wraz z Michele Bravi).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 21 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 316 938 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dimitri Tsvetkov. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Jonas Schneider.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu pt. “Hypnotized” (nagranego przez Sophie and the Giants oraz Purple Disco Machine), który na Youtube ma już 100 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hypnotized” po zdobyciu 120 milionów streamów oraz dotarciu na 1. miejsce w stacjach radiowych we Włoszech, podbił także polską listę Airplay Chart. “Hypnotized” był najpopularniejszym kawałkiem w stacjach radiowych w Polsce i trzecim w całej Europie. Materiał pokrył się pięciokrotną platyna. W artykule opublikowanym w dniu 24-01-2022 serwis open.fm pisze: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

Purple Disco Machine (Tino Schmidt, znany również jako Tino Piontek, ur. 1980 w Dreźnie) to niemiecki producent muzyki disco i house oraz DJ. Artysta ma na swoim koncie wiele osiągnięć, chociaż to jego przełomowy hit “My House ” z 2013 r. naprawdę wyniósł Purple Disco Machine na nowe wyżyny. To projekt, który stał się już instytucją w świecie muzyki tanecznej i nowoczesnego disco. Dnia 15 października 2021 roku ukazał się krążek 42-letniego artysty zatytułowany “Exotica”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 24 lut 2022 w San Antonio, TX, US, 1902, a kolejny na wydarzeniu pn. EDC Mexico, które ma mieć miejsce w dniach 25-27 lut 2022 w Mexico City, Mexico.

Najbliższy koncert formacji Sophie and the Giants ma się odbyć na wydarzeniu pn. Rock For People, które ma mieć miejsce w dniach 15-18 cze 2022 w Hradec Králové, Czech Republic, Outdoor, a kolejny 24 listopada 2022 w Cologne, Germany, Yuca.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: open.fm, radiozw.com.pl, djpromotion.com.pl, discogs.com, | radioswinoujscie.pl, open.fm, radioszczecin.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl