Taco Hemingway – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Taco Hemingway’a to: “Vertigo”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

bit.ly/HALASTRADwaSlawyMargaretTacoHemingwayVertigo

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego rapera Taco Hemingway’a, duetu HAŁASTRA, piosenkarki Margaret oraz zespołu Dwa Sławy zatytułowana “Vertigo”. Kawałek znalazł się na krążku studyjnym polskiej hip-hopowej supergrupy club2020 zatytułowanym ‘club2020’, który ukazał się 10 marca 2023 roku nakładem wytwórni płytowej 2020. Album jest utrzymany w gatunku hip-hop i zawiera 18 numerów. Płyta stanowi grupowy projekt artystów związanych z wytwórnią. Na krążku znajdziemy zwrotki m.in. Taco Hemingwaya, Okiego, Otsochodzi, Young Igiego, Young Leosi, Oskara, Kukona czy Margaret. Producenci materiału: @atutowy, CatchUp, FRBEATZ, HVLL (Producer), Kusha, Miroff, Odys (Producer), PSR, SHDØW, Steez83, Suwal, Tayriq i Yoni. Premierę wydawnictwa poprzedziła publikacja sześcioodcinkowej serii filmów dokumentujących jego nagrywanie. Promocja albumu, polegająca na publikowaniu vlogów z procesu tworzenia, robiła duże wrażenie. Członkowie club2020 zapowiedzieli, że jedyny koncert z materiałem z płyty odbędzie się 30 czerwca 2023 na Open’er Festivalu w Gdyni. Krążek na listach OLiS – albumy ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych albumów muzycznych na terenie Polski i obejmująca streaming albumów cyfrowych oraz sprzedaż albumów fizycznych), OLiS – albumy fizycznie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy fizycznie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 albumów muzycznych najlepiej sprzedających się na nośnikach fizycznych na terenie Polski) oraz OLiS – albumy w streamie ([Oficjalna Lista Sprzedaży – albumy w streamie] – cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych albumów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 24.05.2023).

“club2020 to mozaika brzmień, w której każdy fan polskiego rapu znajdzie kilka utworów które mu siądą” – napisał Bartłomiej Pindel w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 4/5 gwiazdek.

Album dostępny na platformie Spotify
[album – źródło]Wikipedia, olis.pl, noizz.pl, genius.com, allaboutmusic.pl

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/654490234/vertigo-feat-margaret-taco-hemingway-odys. Materiał napisali: Margaret, Taco Hemingway, Książę Mazowiecki, Kwiatek Haze, Astek oraz Rado Radosny. Kompozycja została wyprodukowana przez Odysa.

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 10 marca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 329 791 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Taco pt. “Deszcz na betonie”, który na Youtube ma już 55 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Deszcz na betonie” był grany w wielu radiach w kraju, docierając do wysokich miejsc na listach przebojów. Kawałek na liście przebojów LP3 zajął pozycję numer 4, na liście radia RDC numer 1, na liście SLiP numer 2, a na liście Radia Poznań numer 4 (dostęp 23.05.2023). Kompozycja została dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych. Animowany wideoklip promujący nutkę, został wybrany Najlepszym teledyskiem roku 2016 na Festiwalu Yach Film.

Taco Hemingway to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, według serwisu Spotify chętnie słuchany za granicą[źródło]nowiny24.pl 10 marca 2023. Muzyk od lat utrzymuje się na fali popularności, a koncerty i festiwale, w których bierze udział, przyciągają tłumy[źródło]dziennikbaltycki.pl 20 stycznia 2023. Kariera artysty nabrała rozpędu po znakomitym występie na festiwalu Open’er w 2015 roku oraz, gdy jego numer “Następna stacja” uplasował się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia[źródło]muzyka.interia.pl. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka artysty 2115 zatytułowana “DRESSCODE”, w której gościnnie wystąpił Taco Hemingway. Kawałka możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Przypomnijmy, że 4 września 2020 roku, nakładem wytwórń płytowych Taco Corp oraz 2020, ukazał się krążek studyjny 32-letniego wykonawcy zatytułowany ‘Europa’. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop, trap oraz pop-rap i zawiera 13 numerów. Goście na płycie: Bedoes, Borucci, Oki i Szpaku. Producentami materiału są: Rumak · Borucci · Zeppy Zep · Deemz · Lanek · Keeko · 2latefor · D3W · @atutowy · Partyka. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek spotkał się ze średnim przyjęciem krytyków muzycznych. Recenzenci chociaż wyróżnili poszczególne kawałki, zarzucili albumowi brak wyrazu. Płyta odniosła mniejszy sukces komercyjny niż poprzednie materiały, chociaż również spory. Wydawnictwo było dziewiątym najlepiej sprzedającym się albumem 2020 roku w Polsce. Materiał pokrył się platyną.

“Najnowsza pozycja Taco Hemingwaya jest tak drastycznie inna od tego, co usłyszeliśmy na Jarmarku – zarówno muzycznie, jak i tekstowo – że wręcz trudno było mi się przestawić na tą drugą stronę. Czy to jednak rzeczywiście coś zupełnie świeżego w twórczości rapera? Nie powiedziałabym – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl i dano jej ocenę 4,5 gwiazdek na pięć możliwych.

Album dostępny na platformie Spotify

Co wiemy o HAŁASTRZE? We wpisie opublikowanym w serwisie rytmy.pl czytamy: Hałastra (duet Książę Mazowiecki i Kwiatek Haze) – to skład, który udowadnia, że uliczny rap nie musi wiązać się z prostotą i utartymi schematami. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “CYPHER2022” (oraz Taco Hemingway, OKI, Otsochodzi, Young Igi, Łajzol, Gruby Mielzky, HAŁASTRA, Kukon, Dwa Sławy, Young Leosia, CatchUp, Margaret, schafter, DZIARMA, Szczyl, Miły ATZ), który ma już 1,2 mln wyświetleń.

Dwa Sławy – polski hip-hopowy zespół muzyczny założony w 2006 w Łodzi przez Jarosława „Astka” Steciuka, członka zespołu UstinsTrumentaliX, i Radosława „Rado Radosnego” Średzińskiego, członka zespołu Uśpione Miasto. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer „Malibu Barbie” (oraz Taco Hemingway, Otsochodzi, Gruby Mielzky, Young Leosia, OKI), który ma już 9,7 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 21 stycznia 2022 ukazał się ich album studyjny zatytułowany ‘Z Archiwum X2’. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 25-05-2023 w miejscowości Wrocław, a kolejny 26-05-2023 w miejscowości Poznań.

Margaret, znana również jako Gaja Hornby lub Maggie, właśc. Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek, z wykształcenia projektantka mody. Od 2020 właścicielka wytwórni płytowej Gaja Hornby Records. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “byle jak”, który ma już 68 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 12 lutego 2021 ukazała się jej płyta studyjna zatytułowana ‘Maggie Vision’. Najbliższy jej koncert ma się odbyć 9-07-2023 w miejscowości Ustrzyki Dolne, a kolejny 28-07-2023 w miejscowości Węgorzewo.

źródło: genius.com, shazam.com, olis.pl, noizz.pl, allaboutmusic.pl, | nowiny24.pl, dziennikbaltycki.pl, muzyka.interia.pl, allaboutmusic.pl, genius.com, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Vertigo”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. (przerywnik)
2. #Hot16challenge2
3. +4822
4. 100kmh
5. 1990s Utopia feat. Kacha z Coals
6. 2031
7. 22
8. 35
(+4)
9. 4 AM in Girona
10. 515
11. Malibu Barbie (oraz Young Leosia, Otsochodzi, OKI, Dwa Sławy, Gruby Mielzky)
12. Vertigo (oraz HAŁASTRA, Dwa Sławy, Margaret)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Yin Yang” u boku Gedza.

Biogram

Taco Hemingway (dawniej FV), właściwie Filip Tadeusz Szcześniak (ur. 29 lipca 1990 w Kairze, Egipt) – polski raper oraz autor tekstów. Członek duetu Taconafide. Raper zaczął nagrywać w 2011 roku, wtedy też wypuścił anglojęzyczny mixtape pt. Who Killed JFK pod pseudonimem Foodvillain. Rok później przyjął obecny pseudonim Taco Hemingway i wypuścił anglojęzyczny minialbum pt. Young Hems. Gatunki jego muzyki to rap, alternatywny hip-hop, trap.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Marmur” ukazała się 3 listopada 2016 nakładem wytwórń płytowych Taco Corp, Asfalt Records oraz Warner Music Poland i jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz alternatywny hip-hop. Album zawiera 17 piosenek. Wydawnictwo spotkało się z dobrym przyjęciem krytyków muzycznych. Pomimo tego krytycy zarzucali iż poprzednie krążki słuchało się lepiej, a sam raper popada w monotematyczność. Materiał zadebiutował na 3. miejscu OLiS. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast portal Glamrap.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Płyta została w całości wyprodukowana przez Rumaka, miksowanie i mastering wykonał DJ Eprom. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Album promowała trasa koncertowa Marmur Tour, która odbyła się od 3 listopada do 10 grudnia 2016 roku. Trasa objęła dwadzieścia jeden koncertów, w siedemnastu miastach w Polsce.

“W moim odczuciu “Marmur” to zdecydowanie najlepiej dopracowany projekt od Taco Hemingway’a. Solidne, spójne, kawałki, skity i przerywniki budują niesamowity klimat, a sam raper częstuje nas różnymi grami słów, ich potokiem i metaforami” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w portalu Glamrap.pl.

Album dostępny na platformie Spotify
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz glamrap.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl