Tones and I – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Tones and I to: “Charlie”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka australijskiej piosenkarki Tones and I zatytułowana “Charlie”.

– “Charlie” to piosenka, która pojawiła się znikąd. Powstała w trzy godziny. Najpierw napisaliśmy linię basu – wyjaśnia. gwiazda.

Gatunek nowej piosenki to alternative. Materiał napisali: Eren Cannata, Sam Homaee oraz Tones and I. Kompozycja została wyprodukowana przez Eren Cannata, Sam Homaee i Tones and I.

Singiel “Charlie” to następca singla “Chant” (oraz Macklemore).

LYRIC VIDEO do nowego utworu na Youtube ukazało się 10 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 508 029 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Australijki pt. “Dance Monkey”, który na Youtube ma już 1,9 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Dance Monkey” znalazł się w TOP5 na 65 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 45 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 4, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 11, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 24, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 3, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 6, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 3, na liście US Rhythmic (Billboard) numer 23, a na liście US Rolling Stone Top 100 numer 3 (dostęp 7.01.2023). Przebojowy kawałek “Dance Monkey” odbił się szerokim echem, gromadząc 80 milionów streamów na całym świecie i docierając do top 10 najczęściej odtwarzanych utworów w serwisie Spotify w Polsce. “Dance Monkey” znajdował się na 1 pozycji listy najczęściej wyszukiwanych utworów w serwisie Shazam w Polsce oraz okupował szczyt listy Spotify Viral charts w 20 krajach na całym świecie. Singiel dotarł na 1. miejsce w takich serwisach jak Shazam, Spotify czy Apple Music. Dzięki “Dance Monkey” Tones And I stała się pierwszą kobietą od 10 lat, która zajmowała 1. miejsce na australijskiej liście przebojów przez 4 kolejne tygodnie. Jednocześnie zakończyła historyczne panowanie Lil Nasa X. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie diamentowej płyty.

Tones And I to światowej sławy supergwiazda[źródło]netfan.pl 12.08.2022.

Warto wspomnieć, że artystka w tym roku ma wystąpić w Polsce. Wykonawczyni ma dać koncert 29 kwietnia 2023 w Warszawie, Expo XXI. Natomiast jej najbliższy koncert ma się odbyć 18 lutego 2023 w Werribee, VIC, Australia, Werribee Racecourse.

źródło: netfan.pl, music.apple.com, genius.com, | netfan.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Tekst nagrania “Charlie”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
AUS
[28]
BEL
(WA)
[3]
GER
[6]
“Johnny Run Away”201912
“Dance Monkey”111
“Never Seen the Rain”7351
“The Kids Are Coming”65
“Bad Child”[42]202015
“Can’t Be Happy All the Time”[42][D]
“Ur So F**king Cool”442637
“Fly Away”42744
“Won’t Sleep”[48]202177
“Cloudy Day”[51]3133
“Eyes Don’t Lie”[54]2022[M]
“Chant”
(with Macklemore)[58]
81
“Charlie”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Biogram

Toni Watson, znana jako Tones and I to australijska piosenkarka i autorka piosenek. 1 marca 2019 r wydała swój debiutancki singiel „Johnny Run Away”. Toni pochodzi z Półwyspu Mornington i nauczyła się grać na keyboardzie i drum padzie w szkole średniej. We wczesnych latach występowała także w lokalach nocnych na półwyspie Mornington, takich jak Harba Tuesday i Gods Tuesday; było to w połączeniu z występami na festiwalach takich jak Let Go Fest pod pseudonimem Toni Watson. W 2018 roku wygrała Battle of the Buskers at Buskers by the Creek. W maju 2019 r. wystąpiła na festiwalu Big Pineapple Music Festival, a także otworzyła Splendor in the Grass 2019 jako trzykrotny zwycięzca konkursu Unearthed Splendor in the Grass, gdzie pobiła rekord największej publiczności podczas otwarcia na Splendor. Gatunki jej muzyki to pop, Alternative i Indie.

Jej debiutancja studyjna płyta zatytułowana ‘Welcome to the Madhouse’ ukazała się 16 lipca 2021 roku nakładem wytwórń płytowych Bad Batch oraz Sony Music Australia i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 14 piosenek. Podczas gali ARIA Music Awards 2021 album był nominowany do nagrody Album Roku i Najlepszego Artysty, a Giulia Giannini McGauran i Mitchell Eaton byli nominowani do nagrody Best Cover Art za pracę nad tym albumem. Podczas gali J Awards 2021 album był nominowany do australijskiego albumu roku. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy albumów ARIA. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Prestiżowy magazyn The Guardian przyznał wydawnictwu ocenę 2 z 5 możliwych gwiazdek.

Mimo presji, która ciążyła na Tones and I, wokalistka poradziła sobie i wydała „bezpieczny” krążek – napisano w recenzji materiału w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org, meteor.amu.edu.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl