Tymek, Urbanski – Naprzemianmieszane

Tytuł nowej piosenki Tymka to:

Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy utworów.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego rapera Tymka i producenta muzycznego Urbanskiego zatytułowana “Naprzemianmieszane”. Kawałek pochodzi z najnowszego krążka Tymka zatytułowanego ‘Odrodzenie’, który ukazał się 1 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax. Płyta jest utrzymana w gatunkach Hip Hop, Rock, Pop, alternatywa i zawiera 21 numerów. Autorem wszystkich tekstów jest Tymek, a za muzykę odpowiada Wojtek Urbański. Wszystkie kawałki na materiale są przepełnione głębokimi emocjami. Wydawnictwo znacznie się różni od poprzednich klubowych hitów. Nietypowa promocja płyty ujawnia wrażliwość i oryginalność artysty. W artykule opublikowanym w serwisie allaboutmusic.pl w dniu 2022-04-01 czytamy: Warto wspomnieć, że trasa promująca album Odrodzenie rozpocznie się dokładnie 2 kwietnia podczas koncertu w Poznaniu i będzie liczyć 8 koncertów.

“W tym miejscu, w którym w tej chwili stoi Tymek, główny nurt jeszcze nie był. „Odrodzenie” to historyczna płyta w momencie wydania” – napisał Marcin Flint w recenzji materiału w serwisie cgm.pl i dał mu ocenę 4/5.

Wydawnictwo było dostępne również w preorderze i było ono podzielone na 3 różne EP-ki o tytułach: Król Życia, Romantyk, Niespokojna Dusza — po 7 nutek na krążek.

Gatunek nowej piosenki to Alternatywna/niezależna. Autorem tekstu jest Tymoteusz Bucki, natomiast kompozytorami są Tymoteusz Bucki, Wojciech Urbański, Patryk Kraśniewski, Stanisław Słowiński.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 9 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3003 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Tymka pt. “Język Ciała” (ft. Big Scythe), który na Youtube ma już 156 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że materiał “Język Ciała” w cotygodniowych zestawieniach najchętniej wyświetlanych klipów na YouTube, pojawił się dopiero trzy miesiące po premierze. Dopiero w lutym wideo dotarło do dziesiątki zestawień, a na początku marca wdrapało się na pozycję lidera, której nie opuściło przez… 14 tygodni. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 36, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. W wywiadzie dla portalu Popkiller.pl, raper opowiedział o tym, jak powstał jego największy hit.

“Stwierdziłem, że wyjadę ze Śląska i pojadę na drugi koniec Polski do Gdańska. I jak sobie tam usiadłem na brzegu morza to stwierdziłem, że czuję świeżość. I mówię: ‘dobra, lecę tu do studia’ i po prostu wyszedł ‘Język Ciała’”.

Tymek to przedstawiciel pokolenia artystów, które stanowi o sile współczesnego hip-hopu.

Najbliższy koncert 27-letniego rapera ma się odbyć 21-04-2022 w miejscowości Bielsko-Biała, a kolejny 22-04-2022 w miejscowości Katowice.

Urbanski – DJ, producent muzyczny, kompozytor, współtwórca projektu RYSY.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: kulturalnemedia.pl, allaboutmusic.pl, rapowo.pl, | cgm.pl, popkiller.pl, kulturalnemedia.pl, Wikipedia, Facebook, Youtube, koncertomania.pl, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl