Zenon Martyniuk – nowa piosenka

Zenon MartyniukTytuł nowej piosenki Zenona Martyniuka to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza Zenona Martyniuka zatytułowana “To ja Ciebie wołam”. Nutka jest taneczna i wyjątkowa. Artysta tym kawałkiem zostawia konkurencje w tyle. Numer został bardzo ciepło przyjęty przez fanów.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Zenon Martyniuk.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 23 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 442 530 wyświetleń na YT (w artykule opublikowanym w serwisie disco-polo.info w dniu 30 Sierpień 2022 czytamy: Pod koniec sierpnia Zenek może otwierać szampana i świętować. Jego teledysk właśnie przekroczył milion odtworzeń). Wideoklip został zrealizowany m.in Stanach Zjednoczonych, a dokładniej we Flager Beach w stanie Floryda. Oprócz piosenkarza w klipie wystąpi kobieta, która odegra główną rolę.

“Piękne widoki, morze, molo, śliczna modelka i niekwestionowany król disco polo wraz ze swoją gitarą… Teledysk do nowości „To ja wołam Ciebie” jest dynamiczny, cieszy oko i przenosi w romantyczną przestrzeń” – czytamy w serwisie disco-polo.info.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 53-letniego muzyka pt. “Za zdrowie Pań” (nagranego wraz z Edwardem Hulewiczem), który na Youtube ma już 7,1 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Za zdrowie pań” to odświeżona wersja jednego z największych przebojów Edwarda Hulewicza z lat 70. o tym samym tytule[źródło]muzyka.interia.pl.

Zenon Martyniuk jest zaliczany do grona najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo, a nawet do najpopularniejszych osób w Polsce[źródło]gwiazdy.wp.pl i plejada.pl 2020. Wykonawca od lat jest związany z grupą Akcent (ich przebój „Przez twe oczy zielone” był najpopularniejszym polskim klipem w 2018 roku na YouTube) i ma wielu fanów[źródło]plejada.pl, rmf.fm 2020. Król disco polo, bo tak nazywany jest wokalista, niemal każdą piosenkę zamienia w hit[źródło]voxfm.pl i plejada.pl 2020.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 11-02-2023 w miejscowości Kraków, a kolejny 23-06-2023 w miejscowości Kielce.

źródło: disco-polo.eu, disco-polo.info, | muzyka.interia.pl, gwiazdy.wp.pl, plejada.pl, rmf.fm, voxfm.pl, YouTube, koncertomania.pl, i inne

Lista utworów

1. Za zdrowie pań (oraz Edward Hulewicz)
2. Leć kolędo w świat
3. Piosenka dla Zbigniewa Bońka
4. Jola
5. Nasza jest ta noc (oraz Adam Chrola)
6. Classy Girl
7. To ja Ciebie wołam
Pozostałe utwory są na tej stronie

Zenon Martyniuk (ur. 23 czerwca 1969 w Gredelach) – polski muzyk i piosenkarz związany z gatunkiem disco polo. Wokalista zespołu Akcent. Potrafi śpiewać w językach: romskim, białoruskim (w dzieciństwie wygrywał konkursy piosenki białoruskiej) i rosyjskim. Zenon został ochrzczony w prawosławiu; jego matka jest katoliczką, a ojciec był prawosławnym. W 1994 roku ukazała się jego płyta studyjna zatytułowana ‘Wspomnienie’. Album jest utrzymany w gatunku Disco Polo i zawiera 10 piosenek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, be.wikipedia.org discogs.com
Może Cię zainteresować także ten artykuł: AKCENT – nowa piosenka

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl