Alan Walker, Emma Steinbakken – Not You

Alan WalkerW sieci ukazała się wspólna nowa piosenka norweskiego producenta Alana Walkera oraz norweskiej piosenkarki Emmy Steinbakken zatytułowana “Not You”. Singiel znalazł się na najnowszym krążku artysty zatytułowanym ‘World of Walker’, który ukazał się 26 listopada 2021 roku nakładem wytwórń płytowych MER i Sony. Płyta jest utrzymana w gatunkach Dance-pop, Indie Pop, House, Tropical House, Moombahton oraz Trap i zawiera 15 numerów. Do Alana dołączyła długa lista imponujących artystów, między innymi Ava Max, Sabrina Carpenter, Hans Zimmer, Farruko, Salem Ilese i wielu innych.

“Co mogę powiedzieć o albumie? Pomysł niesamowity, w szczególności pokazanie tajemniczości w każdym aspekcie. Czy podczas słuchania kawałków zanim krążek powstał, czy w procesie słuchania i oglądania. Podoba mi się też świat przedstawiony, który jest odzwierciedleniem samego Alana Walkera” – napisał Miłosz Śliwiński w recenzji wydawnictwa w serwisie radio17.pl.

Gatunki nowej piosenki to Taneczna/elektroniczna i Pop. Materiał napisali: Alan Walker, Vinni, Marcus Arnbekk, Big Fred, Gunnar Greve Pettersen, Jesper Borgen, Magnus Clausen oraz Tommy La Verdi. Kompozycja została wyprodukowana przez Alana Walkera, Marcusa Arnbekka, Big Freda i kaspera.

“[…] Kolejną piosenką jest „Not You” z Emmą Steinbakken. To zdecydowanie inny numer od poprzednich propozycji spod szyldu Alana Walkera. Piękne wokale, mam nadzieję, że spodobają się publiczności” – powiedział Alan Walker w rozmowie z Radiem ZET.

“[…] czeka na nas utwór Not You stworzony razem z młodziutką, bo 18-letnią Emmą Steinbakken. Mamy tutaj przyjemne, spokojne zakończenie płyty, które podobnie jak World We Used To Know posiada orkiestralne wstawki. Jest to fajnie skomponowany twór, jednak nie jest to materiał na przebój, ale pozycja MUST LISTEN jeżeli wolicie Alana w spokojniejszej odsłonie” – czytamy o nutce w serwisie ftb.pl.

Singiel “Not You” to następca singla “Man on the Moon” (nagranego wraz z Benjaminem Ingrosso).

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 26 listopada 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 791 277 wyświetleń na Youtube.

Alan Walker muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów oraz wytwórni. 24-letni muzyk jest już niezaprzeczalnie jedną z największych gwiazd nurtu EDM. W artykule opublikowanym w serwisie koncertomania.pl w dniu 24-09-2021 czytamy: Alan jest dziewiątym najczęściej obserwowanym artystą na YouTube i dwudziestym najczęściej obserwowanym artystą w Spotify. Obecnie może pochwalić się ponad 50 miliardami odtworzeń audio i wideo.

W marcu 2020 serwis rmf.fm pisał o artyście:

“Jeden ze stu najpopularniejszych artystów na Spotify był headlinerem ponad 500 festiwali, takich jak Coachella, Tomorrowland czy Lollapalooza oraz współpracował z takimi gwiazdami jak Justin Bieber, Rihanna i Kygo. Jego twórczość została wyróżniona m.in. podczas gali MTV EMA, BRIT Awards, Billboard 21 under 21 oraz w prestiżowym DJ MAG Top 100”

Wśród jego nagród jest nagroda MTV Europe Music Awards 2016 w kategorii Best Norwegian Act, Eska Music Awards 2016 w kategorii Best International Hit, MTV Europe Music Awards 2017 w kategorii Best Norwegian Act i MTV Europe Music Awards 2018 w kategorii Best Norwegian Act. W zeszłym roku w prestiżowym zestawieniu DJ Mag „Top 100” zajął 22 miejsce. Dużą popularnością na YouTube z jej/jego produkcji cieszy się numer “Faded”, który ma już 3,2 mld wyświetleń. Dodajmy, że singiel „Faded” stał się międzynarodowym hitem. Utwór osiągnął najwyższą pozycje numer jeden w ponad dziesięciu krajach oraz znalazł się w TOP5 w ponad 25 krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Kawałek w lutym 2016 r. osiągnął również numer jeden na liście 100 najpopularniejszych piosenek Shazam na całym świecie. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 20 lut 2022 w Everett, MA, US, Memoire, a kolejny 22 lut 2022 w Mashantucket, CT, US, Shrine at Foxwoods.

Emma Steinbakken (ur. 10 marca 2003 r.) to norweska piosenkarka z Jessheim. Występowała w szwedzkiej i norweskiej telewizji jako gość w talk show Fredrika Skavlana, Skavlan w 2019 roku. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Not Gonna Cry”, który ma już 5,4 mln wyświetleń. Najbliższy koncert 18-letniej wykonawczyni ma się odbyć na wydarzeniu pn. Neon Festival, które ma mieć miejsce w dniach 10-11 cze 2022 w Trondheim, Norway, a kolejne 28 września 2022 w Skien, Norway, Parkbiografen.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: radiozet.pl, ftb.pl, eska.pl, discogs.com, | empik.com, rmf.fm, djmag.com/top100djs, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?