Alok, Sigala, Ellie Goulding – All By Myself

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka brazylijskiego producenta Aloka, brytyjskiego producenta Sigali oraz angielskiej piosenkarki Ellie Goulding zatytułowana “All By Myself”. Nutka ta ma się znaleźć na nadchodzącym drugim krążku studyjnym Sigali zatytułowanym ‘Every Cloud’, który ma się ukazać 3 marca 2023 roku oraz na nadchodzącej piątej płycie studyjnej Ellie Goulding zatytułowanej ‘Higher Than Heaven’ (Deluxe), która ma się ukazać 3 lutego 2023 roku.

Gatunek nowej piosenki to House[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Alok, Andrew Wells, Anthony Rossomando, Ellie Goulding, Martin L. Gore, OHYES oraz Tom Mann. Kompozycja została wyprodukowana przez Aloka, Sigale, OHYES i Andrewa Wellsa[źródło]genius.com.

Singiel ten został stworzony na samplach “Enjoy The Silence”, kawałka z 1989 roku brytyjskiej grupy Depeche Mode, który jest jednym z najpopularniejszych numerów na świecie.

“Sam utwór wręcz ocieka tanecznymi beatami, które zmuszają do żywiołowego tańca” – czytamy o “All By Myself” w serwisie rytmy.pl.

Już sam wokal Ellie Goulding pozwala powiedzieć “wow” – czytamy o “All By Myself” w serwisie djpromotion.com.pl.

“Stworzenie tej piosenki było dużym wyzwaniem, ale jestem niesamowicie zadowolony z rezultatu. Dostaliśmy naprawdę pozytywne opinie z radia i od osób, które nas otaczają. […] Produkcja tego utworu z Ellie i Sigalem była czymś bardzo lekkim i płynnym” – powiedział Alok.

Muzycy Depeche Mode byli pod ogromnym wrażeniem końcowego rezultatu współpracy.

Singiel “All by Myself” to następca singla “Always Feel Like”.

“Enjoy the Silence” – singel brytyjskiej kapeli Depeche Mode wydany 5 lutego 1990. Wydanie “podstawowe” zawierało numery “Enjoy the Silence” i “Memphisto”. Singel okazał się dużym sukcesem wydawniczym, docierając na liście Billboardu w Wielkiej Brytanii na miejsce 6, w USA na pozycję 8. W 20. Topie Wszech Czasów Radiowej Trójki kompozycja zajęła 35. miejsce. Oryginalnej nutki “Enjoy The Silence” od Depeche Mode możecie posłuchać na tej stronie.

Depeche Mode – brytyjski zespół muzyczny z kręgu muzyki elektronicznej i alternatywnego rocka, który powstał w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. W 2006 formacja zdobyła statuetkę MTV Europe Music Awards w kategorii „najlepszy zespół”. W 1990 zespół otrzymał nagrodę Rockbjörnen w kategorii „najlepszy zespół zagraniczny”. W 2020 roku Depeche Mode wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 7 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 377 671 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Brazylijczyka pt. “Hear Me Now” (nagranego wraz z Bruno Martini featuring Zeeba), który na YouTube ma już 448 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Hear Me Now” znalazł się w TOP20 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na dwóch listach (stan na 4.12.2022). Nutka na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) zajęła pozycję numer 20. Materiał zdobył certyfikat potrójnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Alok to jeden z tuzów sceny elektronicznej[źródło]radiotop.pl 21 grudnia 2021 i zarazem jeden z najpopularniejszych producentów w Brazylii[źródło]djpromotion.com.pl 7 czerwca 2021. Jest też jednym z najpopularniejszych artystów na świecie[źródło]radiozw.com.pl 18 lutego 2021. Muzyk w 2022 roku zajął czwarte miejsce w rankingu najlepszych światowych DJ-ów, według magazynu DJ Mag[źródło]https://djmag.com/top100djs.

Najbliższy koncert producenta ma się odbyć 6 grudnia 2022 w Doha, Qatar, Daydream Festival Qatar 2022, a kolejny 7 grudnia 2022 w Doha, Qatar, Arcadia Qatar.

Sigala, właśc. Bruce Fielder (ur. 1 listopada 1992 w Norwichu) – brytyjski DJ i producent muzyczny. W wieku ośmiu lat zaczął uczyć się w szkole muzycznej w klasie fortepianu. Po skończeniu studiów zajął się miksowaniem i produkcją muzyczną dla innych wykonawców, m.in. współtworzył piosenkę „Good Times” dla Elli Eyre. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Easy Love”, który ma już 170 mln wyświetleń. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 6 grudnia 2022 w Mashantucket, CT, US, Shrine at Foxwoods, a kolejny 10 grudnia 2022 w London, UK, The O2.

Ellie Goulding, właśc. Elena Jane Goulding (ur. 30 grudnia 1986 w Lyonshall) – brytyjska wokalistka i autorka tekstów. Jej kariera rozpoczęła się od momentu poznania producentów muzycznych Starsmith oraz Frankmusik, następnie została zauważona przez Jamiego Lillywhite’a, który po czasie stał się jej menadżerem oraz A&R. Dużą popularnością na YouTube z jej/jego produkcji cieszy się numer “Love Me Like You Do”, który ma już 2,2 mld wyświetleń. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 10 grudnia 2022 w Sydney, NSW, Australia, ART for all – A musical celebration of the Art Gallery of NSW, a kolejny 8 lutego 2023 w London, UK, KOKO.

źródło: rytmy.pl, djpromotion.com.pl, discogs.com, | radiotop.pl, djpromotion.com.pl, radiozw.com.pl, djmag.com, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach

https://sigalaes.lnk.to/AllByMyself

Tekst nagrania “All By Myself”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl