Sanah, Daria Zawiałow – Eldorado

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskich piosenkarek Darii Zawiałow oraz Sanah zatytułowana “Eldorado”. Singiel zapowiadał najnowszy krążek studyjny Sanah zatytułowany ‘Uczta’, który ukazał się 15 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop. W standardowej wersji album zawiera 10 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu. Wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć[źródło]empik.com. Całe wydawnictwo to duety ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W sumie 11 duetów z wokalistkami i wokalistami, takimi jak m.in.: Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino[źródło]allaboutmusic.pl i 4fun.tv. ‘Uczta’ to trzecia studyjna płyta sanah[źródło]4fun.tv.

“Wydany w piątek 15 kwietnia album wniósł twórczość artystki na całkowicie inny poziom, pozwalając jej przeskoczyć i tak wysoko ustawioną już poprzeczkę” – napisała Weronika Oszajca w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

“Uczta to ciekawy i doskonale wyprodukowany koncepcyjny album. Sanah udało się wyciągnąć esencję z artystów, których zaprosiła do współpracy, nie tracąc jednocześnie charakterystycznego dla siebie stylu” – napisał Bartosz Sonder w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl i dał mu ocenę 6/6.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorkami tekstu są Zuzanna Jurczak oraz Daria Zawiałow, natomiast kompozytorami są Zuzanna Jurczak i Arkadiusz Kopera.

Kawałek jest żwawy, taneczny, skoczny i ozdobiony błyskotliwym tekstem.

Singiel “Eldorado” to następca singla „Metropolis”.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 8 335 143 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 48 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. W artykule opublikowanym w serwisie 4fun.tv w dniu 8 kwietnia 2022 czytamy, że “Eldorado” jest na 4. miejscu karty Na Czasie YouTube.

W opisie pod wideo czytamy:

Kraina mlekiem i miodem płynąca – moja Warszawah.
„Uczta” to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu.
Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim!

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniej artystki pt. “I Ciebie też, bardzo” (nagranego wraz z Dawidem Podsiadło i Vito Bambino w ramach Męskie Granie Orkiestra 2021), który na Youtube ma już 50 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Wideoklip do tego kawałka jest pierwszym na świecie teledyskiem w pełni zrealizowanym z pokładu drona FPV oraz kamery RED Komodo[źródło]Wikipedia.

Daria Zawiałow należy do grona najpopularniejszych gwiazd polskiego popu[źródło]plejada.pl 8 sty 2021. Daria przebojem weszła na polski rynek fonograficzny w 2017 roku[źródło]muzykoholicy.com. Wykonawczyni wystąpiła na największych muzycznych festiwalach w Polsce. Ma na swoim koncie występy na Openerze, Orange Warsaw Festiwal oraz Męskim Graniu[źródło]eska.pl 2019-05-15. 14 listopada zeszłego roku w Budapeszcie, Daria Zawiałow odebrała statuetkę jednej z najważniejszych nagród w branży muzycznej – MTV Europe Music Awards[źródło]wzielonej.pl.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artystki zamyka wydany 11 czerwca 2021 roku krążek ‘Wojny i noce’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunku Alternatywa i zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS i na 1 miejscu listy OLiS dla albumów winylowych. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. “Wojny i noce” to trzeci krążek studyjny Darii Zawiałow.

“Wojny i Noce to płyta kompletna – dopięta na ostatni guzik. Każdy dźwięk, każdy wers – wszystko gra tak, jak powinno. Płyta czerpie wszystko, co najlepsze ze spuścizny muzyki elektronicznej i punkowej, lecz nie jest to ślepe naśladownictwo” – napisał Patryk Pelo w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 8-07-2022 w miejscowości Wrocław, a kolejny 10-07-2022 w miejscowości Płock.

Sanah (zapis stylizowany: sanah), właśc. Zuzanna Irena Jurczak (ur. 2 września 1997 w Warszawie) – polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. Popularność zdobyła, zamieszczając autorskie nutki w serwisie YouTube i Periscope[źródło]kultura.onet.pl 29 paź 2021. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer „Cześć, jak się masz?” (nagrany wraz z Soblem), który ma już 87 mln wyświetleń. Najbliższy koncert 24-letniej artystki ma się odbyć 28-07-2022 w miejscowości Katowice, a kolejny 29-07-2022 w miejscowości Wrocław.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://bit.ly/SanahDariaZawiałowEldorado

Tekst nagrania “Eldorado”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: meloradio.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, 4fun.tv, radiozw.com.pl, | plejada.pl, muzykoholicy.com, eska.pl, wzielonej.pl, allaboutmusic.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl