Alvaro Soler, David Bisbal – A Contracorriente

Alvaro SolerW sieci ukazała się wspólna nowa piosenka hiszpańskiego piosenkarza Alvaro Solera oraz hiszpańskiego piosenkarza Davida Bisbala zatytułowana “A Contracorriente”. Między artystami czuć harmonię i tę niesamowitą energię.

– Od dawna chciałem współpracować z Davidem, ale nigdy nie mogliśmy dograć grafików – przyznaje Alvaro. – W końcu, kiedy byłem w studiu w Madrycie, udało nam się dość spontanicznie coś zrobić. Puściłem Davidowi “A Contracorriente”, a on zatrzymał taśmę po pierwszym refrenie i zaczął śpiewać nową melodię. Nagle pojawiła się niesamowita energia, chemia w studiu. Od razu wiedzieliśmy, że nagramy coś wyjątkowego z idealnym refrenem.

Gatunek nowej piosenki to pop latino. Materiał napisali Alexander „Ali“ Zuckowski, Alvaro Soler, David Bisbal, T.I Jakke oraz Simon Triebel. Kompozycja została wyprodukowana przez duet producencki Tricot i T.I Jakke.

Kawałek ma motywować do działania i ładować baterie.

Singiel “A Contracorriente” to następca singla “Manila” (nagranego wraz z Ray’em Daltonem).

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 14 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 295 752 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Gus Carballo. Klip powstał w Hiszpanii.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego Hiszpana pt. „Sofia”, który na Youtube ma już 770 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Sofia” odniósł sukces na listach przebojów w krajach europejskich, osiągając numer 1 w Polsce, Włoszech, Czechach, Słowacji, Belgii i Szwajcarii. Kawałek w Polsce pokrył się diamentem[źródło]Wikipedia.

Alvaro Soler to jeden z najpopularniejszych hiszpańskich artystów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce[źródło]radiozet.pl 07.04.2020. W artykule opublikowanym w dniu 19.01.2022 w serwisie zloteprzeboje.tuba.pl czytamy: Alvaro Soler ma ponad 80 złotych i platynowych wyróżnień na całym świecie, dwa miliony sprzedanych albumów i ponad 5 miliarda streamów we wszystkich serwisach cyfrowych. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Sofia”, który ma już 770 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Sofia” odniósł sukces na listach przebojów w krajach europejskich, osiągając numer 1 w Polsce, Włoszech, Czechach, Słowacji, Belgii i Szwajcarii. Kawałek w Polsce pokrył się diamentem[źródło]Wikipedia.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 9 lipca 2021 roku krążek “Magia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Airforce 1 Records. Album jest utrzymany w gatunku Europop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zajął najwyższą pozycję numer 3 na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100, numer 2 na szwajcarskiej liście albumów Schweizer Hitparade i numer 4 na austriackiej liscie albumów Ö3 Austria.

– Uświadomiłem sobie, jak często używam słowa Magia. Opisuję nim wspaniałe rzeczy, które trudno ująć słowami. Nie zawsze potrzebujemy zresztą wielu określeń, nie wszystko musi mieć powód, czasami po prostu dajemy się porwać małym rzeczom – tłumaczy Alvaro[źródło]eska.pl.

Alvaro ma dać w tym roku dwa koncerty w Polsce. Artysta ma wystąpić 20-09-2022 w Krakowie i 21-09-2022 w Warszawie. Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 25 maja 2022 w Graz, Austria, Kasemattenbühne, Outdoor.

David Bisbal Ferre (ur. 5 czerwca 1979) to hiszpański piosenkarz, autor piosenek i aktor. Swoją początkową sławę zdobył jako wicemistrz w programie telewizyjnym opartym na interaktywnej rzeczywistości Operación Triunfo. Jest trzykrotnym laureat Grammy Latino. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “A Partir De Hoy” (nagrany wraz z Sebastiánem Yatra), który ma już 357 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 42-letniego wykonawcy zamyka wydany 3 stycznia 2020 roku krążek “En Tus Planes”.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, kultura.gazeta.pl, music.apple.com, | radiozet.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, eska.pl, Wikipedia, songkick.com, koncertomania.pl, i inne?