Anita Lipnicka – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Anity Lipnickiej to: “Amsterdam”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://e-muzyka.ffm.to/anitalipnickaamsterdam

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Anity Lipnickiej zatytułowana “Amsterdam”. Singiel jest zapowiedzią nadchodzącego nowego krążka artystki zatytułowanego ‘Śnienie’, którego premiera jest planowana na 20.10.2023r. Wykonawczyni zaprosiła do współpracy nad albumem kilku producentów. Za brzmienie części materiału odpowiedzialny jest Olek Świerkot. Kilka kawałków Anita stworzyła z Archie’m Shevsky’m. Pozostałe nutki z wydawnictwa wokalistka wyprodukowała wspólnie z Piotrem Świętoniowskim. Na krążku ma się znaleźć się 11 premierowych kawałków. Premierze płyty towarzyszyć ma trasa koncertowa. Koncerty mają się odbyć w 16 największych polskich miastach.

“Album rodził się nieśpiesznie. Pierwsze piosenki napisałam jeszcze w okresie pandemii, inne przyszły później, niektóre z nich całkiem niedawno” – mówi Anita.

[album – źródło]sklep.whatif.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/amsterdam-single/1690816126. Autorką tekstu jest Anita Lipnicka. Muzyka: Olek Świerkot (znany ze współpracy z Kaśką Sochacką, Kortezem oraz Dawidem Podsiadło) | Anita Lipnicka

Kompozycja celowo stylistycznie nawiązuje do brzmień lat 90.

“Stolica Holandii, słynąca z młodzieńczego, liberalnego ducha, stała się dla Anity metaforą tamtego minionego czasu, jednocześnie inspiracją do napisania historii o przyjaźni, która sięga daleko w przeszłość” – czytamy w serwisie strefamusicart.pl.

Anita opowiedziała o singlu w audycji “W środku dnia” radia Radio Nowy Świat. Piosenkarkę gościł Mateusz Andruszkiewicz. Kliknij tutaj i posłuchaj tej audycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 13 czerwca 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 54 987 wyświetleń na YT. Produkcją wideo zajęła się ekipa Mortvideo. Zdjęcia: Marcin Kopiec Mortvideo | Wiktor Franko. Była wokalistka Varius Manx w wideoklipie zabierze nas na jedną noc do tętniącego życiem Amsterdamu.

W opisie pod wideo czytamy:
Teledysk zapowiadający nowy album Anity “Śnienie”.
💿 Zamów w przedsprzedaży z dedykacją: https://sklep.whatif.pl/snienie-przedsprzedaz-plyta-cd-z-dedykacja,id73.html

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 48-letniej artystki pt. “Ptasiek”, który na YouTube ma już 3,5 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Anita Lipnicka jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek rozrywkowych[źródło]stronakobiet.pl 13 czerwca 2023. Artystka osiągnęła wielki sukces najpierw z grupą Varius Manx, następnie jako solistka, a także w duecie Johnem Porterem[źródło]kultura.onet.pl. Najbliższy koncert wykonawczyni ma sie odbyć 4-11-2023 w miejscowości Radom, a kolejny 5-11-2023 w miejscowości Lublin.

Tekst nagrania “Amsterdam”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: strefamusicart.pl, sklep.whatif.pl, | stronakobiet.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. A jeśli nie wrócę/ Morowe panny/
2. A kiedy tęsknię
3. Amsterdam
4. Aqua Blue
5. Bal
6. Ballada dla Śpiącej Królewny
7. Beggar’s song
8. Bones of Love (prod. Urbanski)
9. Calma
10. Cała prawda o mnie

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Anita Anna Gray, z domu Lipnicka (ur. 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim) – polska piosenkarka, autorka tekstów oraz modelka. Początkowo związana była z zespołem Varius Manx, z którym nagrała dwa krążki: Emu (1994) i Elf (1995). Gatunki jej muzyki to pop i pop rock. Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl