Ariana Grande – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ariany Grande to: “We Can’t Be Friends (Wait for Your Love)”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/d96bk

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa wspólna piosenka amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande zatytułowana “We Can’t Be Friends (Wait for Your Love)”. Kawałek został wydany przez Republic Records 8 marca 2024 roku jako drugi singiel z jej siódmego krążka studyjnego zatytułowanego ‘Eternal Sunshine’, który ukazał się równolegle z singlem, nakładem wytwórni płytowej Republic. Płyta jest utrzymana w gatunkach Synth-pop i synthwave. Standardowa edycja albumu zawiera 13 numerów. Song Credits: Producers: Aaron Paris, Ariana Grande, DaviDior, ILYA, Luka Kloser, Max Martin, Nick Lee, OZGO, Shintaro Yasuda i Will Loftis. Featuring: Nonna. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP3 na 26 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 14 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV), na liście UK Albums (OCC) oraz na liście US Billboard 200 zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 84/100, na podstawie 19 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 04.2024).

“Nowy album Ariany Grande, »Eternal Sunshine«, wydany po „Positions” (2020), pokazuje, jak wiele się w ciągu czterech lat w jej życiu zmieniło. […] Wokalistka soulu i R’n’B, uznawana za godną następczynię Mariah Carey, dokonuje wiwisekcji uczuć tak, jak bohaterowie filmu, którego tytuł zainspirował płytę” – czytamy w serwisie vogue.pl.

To zwykły średniak, którego lekko ratuje liryczność i jak zawsze niepowtarzalny głos Ariany Grande, którą jednak stać na dużo więcej, niż zaprezentowała na Eternal Sunshine – czytamy w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl (ocena 3/5 gwiazdek).

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Warto wspomnieć, że do serwisów cyfrowych trafiła wersja płyty zatytułowana ‘Eternal Sunshine (Slightly Deluxe)’, na którą trafiły cztery dodatkowe nutki.
[album – źródło]Wikipedia, genius.com, vogue.pl, allaboutmusic.pl, metacritic.com, jazzsoul.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/we-cant-be-friends-wait-for-your-love-lyric-video/1735390206. Materiał napisali: Ariana Grande, Max Martin i ILYA. Kompozycja została wyprodukowana przez Ariane Grande, Maxa Martina i ILYA.

Fani i media spekulują, że nutka opisuje symbiotyczne relacje Ariany z prasą. 9 marca 2024 roku Ariana pojawiła się jako gość muzyczny w programie Saturday Night Live. Po raz pierwszy na żywo wykonała “We Can’t Be Friends (Wait for Your Love)” wraz z “Imperfect for You” z ‘Eternal Sunshine’. 13 marca ukazały się trzy alternatywne wersje utworu, wyłącznie do pobrania: a cappella, instrumentalna i smyczkowa.

Na angielskojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że nutka znalazła się w TOP10 na 33 listach, w tym na pierwszym miejscu na 9 listach. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 13, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) zajął pozycje numer 10. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście US Billboard Hot 100 numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 12, US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 26, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 7. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Dodajmy, że dzięki temu, że utwór “We Can’t Be Friends (Wait for Your Love)” znalazł się na szczycie listy US Billboard Hot 100 Ariana stała się artystką z największą liczbą debiutów numer jeden w historii tej listy (7 debiutów, najwięcej debiutów ma Drake – 9) (dostęp 04.2024).

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 8 marca 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 70 225 071 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 30 w kategorii najpopularniejszych teledysków z całego świata. Wideoklip wyreżyserował Christian Breslauer (jest reżyserem wielu teledysków m.in. Iggy Azalea: Money Come, Marshmello x Brent Faiyaz: Fell in Love, Tiësto: All Nighter). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Anatol Trofimov. Klip jest inspirowany filmem o tytule Eternal Sunshine.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej[źródło]wiek według Google Amerykanki pt. “Side to Side” (featuring Nicki Minaj), który na Youtube ma już 2,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że na angielskojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Side to Side” znalazł się w TOP10 na 23 listach, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 11. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 4, na liście US Billboard Hot 100 również numer 4, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 16, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 13, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Latin Pop Airplay (Billboard) numer 38, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, a na na liście US Rhythmic (Billboard) numer 2. Wideoklip do tej nutki otrzymał nominację do nagrody 2017 MTV Video Music Awards w kategorii Best Choreography. Materiał zdobył certyfikat 3x diamentowej płyty (dostęp 04.2024).

Tekst nagrania “We Can’t Be Friends (Wait for Your Love)”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Ariana Grande należy do grona najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia[źródło]pudelek.pl 12.01.2024. Popularność zyskała dzięki roli Cat Valentine w dwóch produkcjach stacji Nickelodeon: “Victoria znaczy zwycięstwo” (2010–2013) oraz jej kontynuacji, “Sam i Cat” (2013–2014)[źródło]open.fm (I). Artystka sprzedała ponad 90 milionów płyt na całym świecie, a wszystkie jej krążki studyjne uzyskały co najmniej platynowy certyfikat RIAA. Zgromadziła także ponad 98 miliardów odtworzeń w serwisach streamingowych, stając się jedną z najczęściej słuchanych artystek wszechczasów[źródło]open.fm (II) 8.03.2024.

źródło: music.apple.com, genius.com, vogue.pl, allaboutmusic.pl, metacritic.com, jazzsoul.pl, | imdb.com, pudelek.pl, open.fm, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. thank u, next
2. 7 rings
3. God is a woman
4. Side To Side
5. no tears left to cry
6. 34+35
7. break up with your girlfriend, i’m bored
8. breathin
9. Yes, And?
10. We Can’t Be Friends (Wait for Your Love)

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2021 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Met Him Last Night” u boku Demi Lovato.

Biogram

Ariana Grande-Butera, znana głównie jako Ariana Grande, wym. /ˌɑːriˈɑːnə ˈɡrɑːndeɪ/ (ur. 26 czerwca 1993 w Boca Raton) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, aktorka i autorka tekstów. Ariana rozpoczęła swoją karierę w 2008 roku, będąc w obsadzie musicalu 13. Została uznana przez magazyn Billboard za Kobietę Roku (2018), pojawiała się na listach takich jak Time 100 (2016 i 2019), Forbes Celebrity 100 (2019–2020). Gatunki jej muzyki to pop, indie pop i R&B.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Yours Truly’ ukazała się 3 września 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Republic i jest utrzymana w gatunkach Pop oraz R&B. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Song Credits: Producers: Antonio Dixon, Ariana Grande, Babyface, Greg Wells, Harmony Samuels, Jason Nevins, Jo Blaq, Matt Squire, MIKA, Nick Littlemore, The Rascals, Sauce, SlikkMuzik i TBHits. Primary Artists: Ariana Grande, Nathan Sykes, MIKA. Featuring: Big Sean i Mac Miller. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 10 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Krążek na liście albumów UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 7, a na liście US Billboard 200 numer 1. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (w Polsce złotej). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 81, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 04.2024). Muzycznie Ariana prezentuje bardzo dojrzałe oblicze. Płyta ta, to niemal klasyczne R&B czerpiące mocno ze złotych dla tego gatunku lat 90-tych.

“Jak na debiut płyta Yours Truly zła nie jest. To połączenie rhythm and bluesowych melodii z popem. Choć to przyjemne, to jednak nieco wtórne i mało odkrywcze” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, metacritic.com, empik.com, allaboutmusic.pl, genius.com