Minelli – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Minelli to: “Bug a Boo”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/dw1z7

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka rumuńskiej piosenkarki Minelli zatytułowana “Bug a Boo”.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/bug-a-boo-single/1730451601. Materiał napisała
Minelli. Kompozycja została wyprodukowana przez Viky Reda.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazał się roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Quba. Kierownikiem zdjęć do teledysku był David Mogan.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniej[źródło]wiek według Google Rumunki pt. “Rampampam”, który na YouTube ma już 325 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Rampampam” stał się międzynarodowym przebojem. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP5 na 14 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) oraz na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Materiał zdobył w Polsce certyfikat trzykrotnie platynowej płyty (dostęp 04.2024). W tygodniu kończącym się 28 sierpnia 2021 r. nutka osiągnęła 139 miejsce na liście Billboard Global Excl. U.S.. W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 23 marca 2022 roku czytamy, że kompozycja dotarła na 4. miejsce zestawienia Global Shazam.

Tekst nagrania “Bug a Boo”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Minelli jest jedną z najpopularniejszych wokalistek i songwriterek we wschodniej Europie[źródło]netfan.pl 27.10.2023. Popularność w Polsce przyniósł jej sukces kawałka “Rampampam”.[źródło]eska.pl.

źródło: music.apple.com, genius.com, | bestsellery.zpav.pl, djpromotion.com.pl, netfan.pl, eska.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. Rampampam
2. Memories
3. MMM
4. Discoteka
5. Deep Sea
6. Think About U (with Sickotoy)
7. Bug a Boo

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2020 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Done” u boku Pascala Juniora.

Lista singli na Wikipedii

Lista singli dostępna jest na tej stronie.

Biogram

Luisa Ionela Luca (ur. 22 sierpnia 1988, Slobozia, Ialomiţa, Rumunia) znana jako Minelli, jest rumuńską piosenkarką i autorką piosenek. W latach 2006–2009 należała do dziewczęcej grupy Wasabi.
W 2016 r. Minelli rozpoczęła współpracę z rumuńskim producentem Vanotek, a ich pierwszy singiel “My Mind” odniósł sukces na niemieckich i międzynarodowych listach przebojów. Gatunki jej muzyki to Dance-pop i pop.

Jej debiutancka płyta EP-ka zatytułowana ‘Nostalgic Illusions’ ukazała się 25 listopada 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Global Records. Album jest utrzymany w gatunku Dance-pop i zawiera 2 piosenki.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej (en)

źródło: pl.wikipedia.org, ro.wikipedia.org en.wikipedia.org