BARANOVSKI – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki BARANOVSKIEGO to: “Sierpień”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://baranovski.lnk.to/Sierpien

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza BARANOVSKIEGO zatytułowana “Sierpień”.

“Bawcie się dobrze, to jest piosenka o wakacjach” – powiedział BARANOVSKI.

„Sierpień” to kolejny, trzeci zwiastun trzeciej płyty BARANOVSKIEGO, która ukaże się jeszcze w tym roku – czytamy w opisie pod wideoklipem.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/sierpie%C5%84-single/1702238234. Autorem tekstu jest Wojciech Baranowski. Muzyka: Wojciech Baranowski, Robert Krawczyk.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 20.[źródło]olis.pl

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 31 sierpnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 549 590 wyświetleń na YouTube. Wideoklip wyreżyserował Michał Sierakowski, który odpowiadał też za zdjęcia.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniego artysty (wiek według Google) pt. “Lubię być z nią”, który na Youtube ma już 51 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Lubię być z nią” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a także na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

BARANOVSKI wskazywany jest jako jeden z topowych artystów polskiej sceny muzycznej. Muzyk wziął udział niemal we wszystkich festiwalach w kraju, co przysporzyło mu ogromnej popularności wśród polskich słuchaczy[źródło]jck.pl 2022.

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 22 października 2021 roku krążek ‘Baranovski 2’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 12 numerów. Producent: BARANOVSKI. Featuring: Ten Typ Mes. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 10.2023). Wydawnictwo zadebiutowało na 14. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu ocenę 7,5/10 gwiazdek.

“Dowodem na niezwykły talent BARANOVSKIEGO jest fakt, że podobnie jak na „Zbiorze”, wszystkie piosenki z nowego albumu wyszły tylko spod jego ręki. BARANOVSKI sam skomponował muzykę, napisał teksty, sam nagrał większość instrumentów, ponadto samodzielnie zajął się produkcją płyty” – czytamy w serwisie empik.com.

“Fajnie, że istnieje taki ktoś jak BARANOVSKI – artysta, który umie zrobić coś innego, a i rozwija się w tym, co daje mu popularność. BARANOVSKI 2 to bardzo przyjemne muzyczne doznanie i chciałbym, aby było ich więcej na polskiej scenie muzycznej” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl.

[album – źródło]Wikipedia, music.apple.com, genius.com, empik.com, allaboutmusic.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Najbliższy jego koncert ma się odbyć 1-12-2023 w miejscowości Puławy.

Tekst nagrania “Sierpień”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

źródło: music.apple.com, olis.pl, rmf.fm, | jck.pl, music.apple.com, genius.com, empik.com, allaboutmusic.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Lista utworów

1. Arizona
2. Cicho
3. Dym
4. Nie mamy nic
5. Sierpień

Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Baranovski (zapis stylizowany: BARANOVSKI), właściwie Wojciech Baranowski (ur. 29 lipca 1991 w Opocznie) – polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista. W marcu 2014 uczestniczył w przesłuchaniach do czwartej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Gatunki jego muzyki to pop i pop-rock.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Zbiór’ ukazała się 25 października 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 10 piosenek. Za produkcję muzyczną krążka odpowiadają sam Baranovski oraz znany z szeregów formacji Xxanaxx, Michał Wasilewski, alias Atari Wu. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Dziennik.pl przyznał materiałowi ocenę pozytywną. Wydawnictwo zadebiutowało na 22. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek zdobył nominację do Fryderyków 2020 w kategorii Album Roku Pop. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty (dostęp 10.2023)..

“Przebojowość płyty “Zbiór” to kwestia niepodważalna. Album składa się z nieskomplikowanych kawałków, które należy pochwalić za dobrze dopracowane i rozbudowane aranże. Płyta co rusz nawiązuje do różnorodnych gatunków muzycznych” – napisano w recenzji krążka w serwisie muzyka.interia.pl.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: pl.wikipedia.org, radio.lublin.pl, muzyka.interia.pl, music.apple.com, tekstowo.pl

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl