Bastille – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Bastille to: “Head Down”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://lostfrequencies.lnk.to/HeadDown

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego zespołu Bastille oraz belgijskiego producenta Lost Frequencies zatytułowana “Head Down”.

“We wspólnym »Head Dow« łączą swoje brzmienia tworząc poruszającą serce taneczny singiel który otwiera duszę i pozostawia niezapomniany ślad w świadomości słuchacza” – czytamy w serwisie wzielonej.pl.

“Charakterystyczny loop-lajt motyw słyszalny w »Head down« to oprócz, jak zwykle, przyjemnej i nostalgicznej melodii – największy atut utworu” – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunek nowej piosenki to Dance[źródło]https://music.apple.com/us/album/head-down-single/1719178157. Materiał napisali:
Dag Lundberg, Dan Smith, Lost Frequencies, Johan Lindbrandt oraz Shylde. Kompozycja została wyprodukowana przez Lost Frequencies i Johan Lindbrandt.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 6.[źródło]olis.pl

Wideo do nowego utworu na YT ukazało się 29 grudnia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 2 847 620 wyświetleń na Youtube.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Pompeii”, który na YouTube ma już 761 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Pompeii” znalazł się w TOP5 na 22 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 4. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 2, na liście UK Singles (OCC) “Pompeii/Waiting All Night” numer 21, na liście US Billboard Hot 100 numer 5, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 11, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 2, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 3, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 1, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 3, a na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 1. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie diamentowej płyty (dostęp 03.2024). Piosenka była nominowana do nagrody BRIT Awards 2014 w kategorii British Single of the Year.

Tekst nagrania “Head Down”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

Bastille to niezwykle popularny na całym Świecie (także w Polsce) zespół[źródło]media.universalmusic.pl 1 kwietnia 2022. Formacja osiągnęła masową popularność w 2013 wraz z publikacją nutki “Pompeii”[źródło]pl.wikipedia.org.

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 4 lutego 2022 roku krążek ‘Give Me the Future’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Virgin EMI. Album jest utrzymany w gatunkach Pop rock, dance pop, electropop, power pop, synthwave. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich czwarty album studyjny. Song Credits: Producers: Dan Priddy, Dan Smith, Jonny Coffer, Mark Crew, Marty Maro, MIKE DEAN, Riz Ahmed i Ryan Tedder. Primary Artists: Bastille i Riz Ahmed. Featuring: Bim Amoako-Gyampah. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 7 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 2 listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 110, na liście US Top Alternative Albums (Billboard) numer 13, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 17. Materiał zdobył certyfikat srebrnej płyty. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 72/100, na podstawie 8 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 03.2024).

“»Give Me The Future«, szalenie ambitny i równie śmiały, nowy album Bastille, to hołd zespołu złożony ludzkości żyjącej w wysoce rozwiniętych technologicznie czasach, refleksja na temat egzystencji w świecie rodem z opowieści science fiction” – czytamy w serwisie empik.com.

“Give Me The Future jest po prostu dobrym, popowym albumem” – napisano w recenzji materiału w serwisie rytmy.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Wersja Deluxe albumu została wydana 7 lutego 2022 r. Zawiera singiel “Survivin'” z EP Goosebumps z 2020 r. Bastille koncertowała w Wielkiej Brytanii i Europie począwszy od kwietnia 2022 r., promując wydawnictwo.
[album – źródło]Wikipedia, genius.com, metacritic.com, empik.com, rytmy.pl
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Lost Frequencies, właśc. Felix De Laet (ur. 30 listopada 1993 w Brukseli) – belgijski producent muzyczny i muzyk. W 2011 zaczął tworzyć swoje pierwsze nagrania. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Are You with Me”, który ma już 440 mln wyświetleń. Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych Belga zamyka wydany 11 listopada 2023 roku krążek ‘All Stand Together’. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 29 marca 2024 w Dallas, TX, US, Stereo Live Dallas, a kolejny na wydarzeniu pn. Tecate Pal Norte, które ma mieć miejsce w dniach 29-31 marca 2024 w Monterrey, Mexico.

źródło: music.apple.com, olis.pl, genius.com, wzielonej.pl, djpromotion.com.pl, | media.universalmusic.pl, genius.com, metacritic.com, empik.com, rytmy.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Happier
2. Pompeii
3. Good Grief
4. No Angels (OPH2)
5. Send Them Off!
6. Doom Days
7. Oblivion
8. Head Down (oraz Lost Frequencies)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Bastille (zapis stylizowany: BΔSTILLE) – brytyjska formacja pochodząca z Londynu. Grupa powstała w roku 2010 jako solowy projekt piosenkarza Dana Smitha, który następnie zadecydował o stworzeniu kwartetu. Gatunek ich muzyki to rock alternatywny.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Bad Blood’ ukazała się 4 marca 2013 (UK) nakładem wytwórń płytowych Virgin oraz EMI i jest utrzymana w gatunkach Indie pop, indie rock, synthpop, alternative dance. Standardowa edycja albumu zawiera 13 piosenek. Song Credits (Standard edition bonus digital tracks): Producers: Dan Smith i Mark Crew. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 8 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na jednej listach. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 11, US Top Alternative Albums (Billboard) numer 2, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 3. Materiał zdobył certyfikat 3-krotnie platynowej płyty (w Polsce platynowej). ‘Bad Blood’ otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 58/100, na podstawie 12 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 03.2024). Materiał był nominowany do nagrody Brit Awards 2014 w kategorii British Album of the Year.

“Soundtracki filmowe mogą być bardzo zróżnicowane, ale spaja je film; chciałem, żebym moja płyta też była różnorodna, ale spojona przez mój głos i sposób komponowania. Każdy fragment jest częścią większego obrazka” – powiedział Dan Smith o ‘Bad Blood’.

“[…] Co prawda »Bad Blood« to solidna porcja indie popu, ale przecież ani to nowatorskie, ani kontrowersyjne, ani tym bardziej genialne” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie kultura.gazetaprawna.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Rozszerzona wersja albumu zatytułowana ‘All This Bad Blood’ została wydana 25 listopada 2013 roku i zawiera singiel „Of the Night”.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

źródło: pl.wikipedia.org, music.apple.com, en.wikipedia.org, metacritic.com, empik.com, kultura.gazetaprawna.pl, genius.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl