Coldplay – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Coldplay to: “Humankind”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiej formacji Coldplay zatytułowana “Humankind”. Kawałek jest kolejnym singlem promującym najnowszy krążek Brytyjczyków zatytułowany “Music of the Spheres”, który ukazał się 15 października 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, pop rock, space rock, space music oraz ambient i zawiera 12 numerów. Jest to dziewiąty studyjny album zespołu. Zawiera gościnnie występy Seleny Gomez, We Are King, Jacoba Colliera i BTS. Za produkcję odpowiada Max Martin. Krążek otrzymał mieszane recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 55/100, na podstawie 18 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. Według angielskojęzycznej Wikipedii album znalazł się w TOP5 na 24 listach (w tym w Polsce na 5 miejscu). Krążek na liście US Billboard 200 zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycje numer 4, a na listach US Top Alternative Albums (Billboard) i US Top Rock Albums (Billboard) numer 1. 14 października 2021 roku, dzień przed wydaniem “Music of the Spheres”, Coldplay oficjalnie ogłosiło trasę Music of the Spheres World Tour w 2022 roku, promującą album. Serię koncertów ma rozpocząć występ na Kostaryce. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty.

“Music of the Spheres” jest płytą, jakiej się po brytyjskim zespole spodziewałam – bardzo przystępną i pełną stadionowych hymnów. Chcącą zadowolić i starszych fanów formacji, jak i zyskać nowych, młodszych wielbicieli, o czym najlepiej świadczą kolaboracje z BTS i Seleną Gomez – napisano w recenzji wydawnictwa w blogu muzycznym the-rockferry.pl.

W artykule opublikowanym w serwisie 4fun.tv w dniu 8 lut 2022 czytamy o “Music of the Spheres”: Krążek przekroczył liczbę miliarda odtworzeni.
Gatunek nowej piosenki to Pop.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 17 sierpnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 503 994 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowali Stevie Rae Gibbs & James Marcus Haney. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Daniel Patlan | Conrado del Campo.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Brytyjczyków pt. “Something Just like This” (nagrany wraz z The Chainsmokers), który na Youtube ma już 2,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Something Just like This” dotarł do TOP10 wielu list przebojów na całym świecie, w tym dotarł do miejsca numer 2 na UK Singles Chart i australijskiej listy ARIA oraz do miejsca numer 3 na US Billboard Hot 100. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4. Utwór był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Pop Duo/Group Performance na 60. dorocznym rozdaniu nagród Grammy. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Coldplay to jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie. Koncerty zespołu przyciągają tłumy wiernych fanów. Grupa powstała w 1996 roku w Londynie i już jej debiutancka płyta, wydana w 2000 roku „Parachutes” podbiła listy przebojów. Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 10 marca 2023 w São Paulo, Brazil, Estádio Cícero Pompeu de Toledo, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: shazam.com, 4fun.tv, empik.com, the-rockferry.pl, kultura.poinformowani.pl, | bestsellery.zpav.pl, eska.pl, terazmuzyka.pl, styl.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Humankind”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Lista utworów

1. ∞ (Infinity Sign)
2. 1.36
3. 2000 Miles
4. 42
5. A ghost
6. A Head Full Of Dreams
7. A Hopeful Transmission
8. A message
9. A rush of blood to the head
10. A Sky Full Of Stars
11. Humankind
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Coldplay – brytyjski zespół muzyczny, grający muzykę rockową, założony przez wokalistę Chrisa i gitarzystę Jonny’ego w 1996 roku na University College London jako Pectoralz. Po dołączeniu do składu basisty Guya, grupa zmieniła swoją nazwę na Starfish, a w 1998 roku – na Coldplay. Przedtem, do składu zespołu dołączył perkusista i multiinstrumentalista Will Champion oraz menadżer Phil Harvey. W październiku 2011 roku Coldplay wydał piąty album studyjny “Mylo Xyloto”, który znalazł się na szczycie list przebojów w ponad 34 krajach i był najlepiej sprzedającym się albumem rockowym w Wielkiej Brytanii w 2011 r. Ale otrzymał umiarkowanie pozytywne recenzje. W maju 2014 r. wydali swój szósty Album “Ghost Stories”, który również otrzymał mieszane recenzje i znalazł się na szczycie kilku krajowych list przebojów. W grudniu 2015 roku zespół wydał swój siódmy album, A Head Full of Dreams, który osiągnął drugie miejsce na większości głównych rynków, ale otrzymał ogólnie mieszane recenzje. Gatunki ich muzyki to rock alternatywny, indie rock, brit pop, soft rock i rock elektroniczny.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Parachutes” ukazała się 10 lipca 2000 roku nakładem wytwórni płytowej Parlophone i jest utrzymana w gatunkach Alternative rock, post-Britpop oraz pop rock. Album zawiera 10 piosenek. Krążek wypadł dobrze w Wielkiej Brytanii. Popularność nutek w brytyjskich klubach, pubach i imprezach sportowych spowodowała, że materiał zadebiutował na pierwszym miejscu listy UK Albums Chart. W styczniu 2018 r. album sprzedał się w 2700000 egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. Płyta osiągnęła 51 pozycję na amerykańskiej liście Billboard 200 i osiągnęła szczyt na liście Billboard Heatseekers. Materiał otrzymał ogólnie przychylne recenzje krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 72/100, na podstawie 20 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się dziewięciokrotną platyną.

“Debiutancki album zespołu “Parachutes” (2000), był kolekcją prostych i jednocześnie pięknych kompozycji, udowadniających, że nie zawsze trzeba krzyczeć żeby być słyszanym” – napisano w serwisie empik.com.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz empik.com

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl