George Ezra – Green Green Grass

george-ezraJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego piosenkarza George’a Ezry zatytułowana “Green Green Grass”. Singiel promuje najnowszy krążek studyjny artysty zatytułowany ‘Gold Rush Kid’, który ukazał się 10 czerwca 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunku Indie Rock. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jego trzeci album studyjny. Materiał zdobył certyfikat srebrnej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że krążek znalazł się w TOP10 na 8 listach albumów. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 26, a na UK Albums (OCC) zajęło najwyższą pozycję numer 1. Serwis NME przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek, także dziennik The Guardian przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. W artykule opublikowanym w serwisie rytmy.pl w dniu 31 stycznia 2022 (tj. przed ukazaniem się płyty) czytamy o ‘Gold Rush Kid’: Złoży się na niego dwanaście poruszających i wzniosłych kompozycji, nad którymi muzyk pracował ze swoim wieloletnim współpracownikiem – Joelem Pottem. Każda z nich została napisana i wyprodukowana w Londynie.[źródło]Wikipedia, discogs.com, rytmy.pl

Sam Ezra tak pisze o albumie:

„Gold Rush Kid”? To ja! Te piosenki brzmią jak ja i właśnie to je łączy.

“Cały album nie zaskoczył mnie niczym szczególnym i odrobinę rozczarował. Być może jestem zbyt mocno przywiązana do Staying at Tamara’s, być może zmienił się mój gust. Czy mam zbyt wysokie wymagania? Nie można przecież powiedzieć, że Gold Rush Kid odstaje jakością od poprzednich dzieł Ezry. Niestety to już tylko album, nie dzieło” – napisała Katarzyna Latała w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunki nowej piosenki to Rock i Pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Joel Pott, Stuart Price oraz George Ezra. Kompozycja została wyprodukowana przez brytyjskiego producenta Joela Potta i angielskiego producenta Stuarta Price’a.

Singiel “Green Green Grass” to następca singla “Anyone for You (Tiger Lily)”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 4 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 095 448 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Isaac Ravishankara. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Logan Triplett.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego Brytyjczyka pt. “Shotgun”, który na YouTube ma już 311 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Shotgun” znalazł się w TOP10 na 20 listach przebojów. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. W zestawieniu najpopularniejszych utworów w stacjach radiowych – Airplay za 2019 rok nutka zajęła pozycję numer 94. Kompozycja na liście UK Singles (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 1, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 15, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 5, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 35. Kawałek otrzymał nominację do Brit Awards w kategorii British Single of the Year. Materiał zdobył certyfikat dwunastokrotnie platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

George Ezra to brytyjski muzyk, zdobywca nagrody BRIT oraz wielu platynowych płyt[źródło]KM i newsroom.sonymusic.pl 17 maja 2022. Artysta popularność zdobył m.in. dzięki przebojowi „Shotgun”, który pochodzi z płyty ‘Staying At Tamara’s’[źródło]meloradio.pl. Muzyk w przyszłym roku ma wystąpić w Polsce. Artysta ma dać koncert 19 lut 2023 w Warszawie (Torwar). Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć na wydarzeniu pn. Boardmasters Festival, które ma mieć miejsce w dniach 10-14 sierpnia 2022 w Newquay, UK.

źródło: discogs.com, rytmy.pl, empik.com, allaboutmusic.pl, | newsroom.sonymusic.pl, meloradio.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl