Kamil Bednarek – Wojownik światła

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Kamila Bednarka zatytułowana “Wojownik światła”. Kawałek jest trzecim singlem zapowiadającym premierę najnowszej płyty wykonawcy, która zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

Gatunek nowej piosenki to Reggae[źródło]https://music.apple.com/us/album/wojownik-%C5%9Bwiat%C5%82a-single/1695080588. Autorem tekstu jest Bednarek Kamil, natomiast kompozytorami są Bednarek Kamil oraz Smoczyński Jan.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 17 października 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 378 543 wyświetleń na YT. Produkcją wideoklipu zajęło się Mortvideo. Za zdjęcia odpowiadali Marcin Kopiec i Jacek Sikorski. W wideoklipie wystąpili: Tancerka: Anita Sawicka, Tytani: Kamil Chrzan Michał Kusyk Paweł Burył, Deskorolkarz: Filip Szalak, Artysta: Iwo Furmana, Jeździec: Dionizy Jaworski oraz sam Kamil Bednarek.

W opisie pod wideo Kamil napisał:

“Chciałbym, aby w codzienności życia mieć wystarczająco dużo motywacji, by stawiać czoła wariacji tego świata i tym samym problemom z nimi związanych.
Pamiętajcie, że w chwili słabości, załamania i zwątpienia JESTEM, tworzę, wspieram i wierzę, że zawsze zwycięża dobro!”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego artysty pt. “Chwile jak te” (feat. Staff), który na Youtube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Chwile jak te” przedpremierowo został wykonany podczas jubileuszowego 20. Przystanku Woodstock 31 sierpnia 2014. Kawałek zajął 3 miejsce w plebiscycie Przebój Roku 2014 radia RMF FM (przez wiele tygodni znajdował się w czołówce notowania Poplisty).

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/dp64t

Tekst nagrania “Wojownik światła”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Kamil Bednarek to jedna z największych gwiazd polskiej sceny reggae., a nawet jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców ogólnie. Początki kariery Kamila, to rok 2008, kiedy powstaje grupa Star Guard Muffin. Bednarek największy rozgłos zyskał w 2010 roku po występie w trzeciej edycji programu Mam talent!. Obecnie artysta ma już na swoim koncie m.in. udział w programie Bitwa na głosy, gdzie pełnił rolę przewodniczącego grupy wokalistów oraz wiele nagród. Jesienią 2020 roku miała się odbyć trasa koncertowa wykonawcy “Inaczej Tour 2020” w ramach, której muzyk miał zagrać w największym miastach naszego kraju. Lecz trasa została przeniesiona na rok 2021. Poniżej oświadczenie organizatora:

“Jedna z najbardziej wyczekiwanych tras koncertowych tego roku – #BednarekInaczej 2020 Tour zostaje przeniesiona na rok 2021. Pandemia COVID – 19 i związane z nią obostrzenia nie pozwalają nam świętować koncertowego spotkania z najbardziej energetycznym polskim artystą, który stworzył w tym roku prawdziwy hymn nowych czasów – hit »Bądź przy mnie«”.

A poniżej część wypowiedzi Kamila:

“Do tego co się dzieje dookoła nas zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale nie do końca się z tym godzimy… Trasa #BednarekInaczej czeka od początku roku, aby została w pełnej krasie Wam pokazana.”

Nowatorski projekt muzyczny „Bednarek Inaczej” miał już swoją premierę w Chicago oraz na Florydzie – został doskonale przyjęty przez publikę. Wszystkie bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie. Teraz przyszedł czas na polską scenę muzyczną.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię piosenkarza zamyka wydany 1 grudnia 2017 roku album “Talizman”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Lou & Rocked Boys w dystrybucji Rockers Publishing. Płyta jest utrzymana w gatunku reggae. Album zawiera 12 numerów. Nagrania zadebiutowały na 6. miejscu zestawienia OLiS. W styczniu 2018 krążek uzyskał w Polsce status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy. Jest to 3 studyjne wydawnictwo artysty.

– To pierwsza płyta, na której udało mi się tak mocno poeksperymentować z muzyką. Nie lubię, kiedy ludzie szufladkują wykonawców” – powiedział Kamil.

“Lekkie i chwytliwe rytmy, przemyślane i podejmujące ważkie tematy teksty oraz bezbłędny wokal dwudziestosześciolatka sprawiają, że każda nowa płyta jest materiałem godnym polecenia. Pomimo małych defektów, jest to album wywołujący różnorakie emocje, a chyba to w muzyce jest najważniejsze” – czytamy o materiale w serwisie allaboutmusic.pl.

Warto wspomnieć, że w zeszłym roku ukazał się koncertowy album Bednarka zatytułowany “MTV Unplugged”, którego wydawcą jest wytwórnia płytowa Space Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach Reggae i Pop. Krążek zawiera 19 kawałków. Płyta zawiera materiał z przekroju 10 lat twórczości wykonawcy. 17 października 2018 roku wokalista zagrał wyjątkowy koncert w Lublinie, gdzie zarejestrowano akustyczny materiał. Nie zabrakło również i znakomitych gości zaproszonych przez gwiazdę, m.in. na czele z Karoliną Artymowicz, Kubą Badachem, Igorem Herbutem oraz Kamilem “Staffem” Stefańskim. MTV Unplugged (ang. „bez prądu”) to seria koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 16-05-2021 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie), a kolejny 07-10-2021 w tej samej miejscowości.

źródło: music.apple.com, | dziendobry.tvn.pl, ny.bialyorzel24.com, tczew.naszemiasto.pl, allaboutmusic.pl, mckkatowice.pl, kultura.onet.pl, cgm.pl, wyspa.fm, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl