Sanah – Bujda

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Bujda”. Singiel promuje kolejne wydawnictwo artystki o takim samym tytule. EP-ka “Bujda” ukazała się 23 października 2020 nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 8 numerów. Minialbum swoją premierę ma w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych = czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“Ale dzisiaj fajny dzień. To już to już!!!! Moja druga EPka!!!!
Nie mogę się doczekać, co powiecie o BUJDZIE.” – napisała Sanah na swoim fanpage na Facebooku.

“Cieszę się, że moje kompozycje zmieniają się razem ze mną. Chciałabym pokazywać moim słuchaczom na bieżąco, co mi w sercu gra!” – powiedziała Sanah.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/pl/album/bujda-single/1534242726. Autorami tekstu są sanah oraz Magdalena Wójcik, natomiast kompozytorami są sanah i Thomas Martin Leithead-Docherty.

“…a tutaj taka ciekawostka, napisałam tę piosenkę w saunie z ukulele polecam!!! piękna saunowa akustyka, więc klimacik był🍁
dajcie znać, czy spoko jest! ok?” – napisała Sanah na swoim fanpage na Facebooku.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 15 października 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 135 231 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #17 na karcie “Na czasie”. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa THEDREAMS Studio. Materiał zaledwie w tydzień osiągnął na YouTube/Vevo milion odtworzeń.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 46 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych. Numer znalazł się na 1. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych kompozycji w polskich rozgłośniach radiowych. Materiał ukazał się także w wersji piano.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/dp395

Tekst nagrania “Bujda”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Artysta/ści

Sanah z przytupem wkroczyła na polską scenę muzyczną. Już jej EP-ka “Ja na imię niewidzialna mam” okazała się być strzałem w dziesiątkę. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny oraz Najlepsze Nowe Wykonanie. Artystka jest nazywana jedną z największych muzycznych nadziei 2020 roku. Choć debiut sanah i premiera jej pierwszej płyty “Królowa Dram” przypadły na szczyt pandemii, wykonawczyni świetnie sobie radzi. Pierwsza trasa koncertowa artystki – #NoSory Tour ma ruszyć już w listopadzie i ma potrwać do końca roku. Najbliższy koncert wykonawczyni został zaplanowany na godzinę 20.00, 3 listopada bieżącego roku w Teatrze Palladium w Warszawie, a kolejny 15 listopada 2020 w Klub Wytwórnia, Łódź.

źródło: eska.pl, music.apple.com, | rytmy.pl, radiozet.pl, eska.pl, muzykoholicy.com, wyspa.fm, Facebook, YouTube, Wikipedia, empikbilety.pl, i inne?

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl