Martin Garrix – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Martina Garrixa to: “Hero”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

http://stmpd.co/HeroID

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka holenderskiego producenta muzycznego Martina Garrixa oraz amerykańskiego piosenkarza Jvke’a zatytułowana “Hero”. Nutka eksploruje nową, tajemniczą stronę Holendra, w którą idealnie wkomponowuje się wokal Amerykanina.

Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych. Olia w 2023 roku zastąpiła listę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 7.

Gatunek nowej piosenki to Dance-pop[źródło]https://www.discogs.com/release/25452388-Martin-Garrix-x-JVKE-Hero. Materiał napisali: Benson Boone, JVKE, Jason Suwito, Kennedi, New Haven oraz Martin Garrix. Kompozycja została wyprodukowana przez Martin Garrix, Jason Suwito, New Haven i Brooks.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 8 grudnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 873 680 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniego Holendra pt. “Animals”, który na YouTube ma już 1,6 mld wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Animals” znalazł się w TOP10 na 28 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Nutka na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 16, na polskiej liście Dance Top 50 numer 2, na liście UK Singles (OCC) numer 1, na liście UK Dance (OCC) numer 1, na liście US Billboard Hot 100 numer 21, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 3, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 12, a na liście US Rhythmic (Billboard) numer 23. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty (dostęp 31.03.2023).

Martin Garrix to jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów ostatnich lat[źródło]rozrywka.radiozet.pl 21.02.2023. Największą popularność przyniosły mu takie hity jak „Animals”, „Scared to Be Lonely”, „In the Name of Love” czy „High On Life”[źródło]spokeo.pl. W 2022 po raz kolejny został wybrany najpopularniejszym DJ-em na świecie według rankingu DJ Mag Top 100[źródło]fakty.nl 28 październik 2022.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć na wydarzeniu pn. PHXLIGHTS: Among The Stars, które ma mieć miejsce w dniach 7-8 kwietnia 2023 w Avondale, AZ, US, a kolejny na wydarzeniu pn. Summer in the City, które ma mieć miejsce w dniach 31 maja – 1 czerwca 2023 w Tel Aviv-Jaffa, Israel.

Jacob Dodge Lawson (ur. 3 marca 2001 r.), znany jako Jvke (zapis stylizowany wielkimi literami), to amerykański piosenkarz, autor piosenek, producent i osobowość mediów społecznościowych. Jakiś czas temu zaczął tworzyć filmy TikTok do swoich kawałków, z których jeden, „Upside Down”, stał się popularny w 2021 roku. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “golden hour”, który ma już 75 mln wyświetleń. 23 września 2022 ukazał się jego album studyjny zatytułowany ‘This Is What ____ Feels Like (Vol. 1–4)’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 3 sierpnia 2023 w Vancouver, BC, Canada, Vogue Theatre, a kolejny 4 sierpnia 2023 w Seattle, WA, US, Showbox SoDo.

Tekst nagrania “Hero”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: discogs.com, wzielonej.pl, genius.com, olis.pl, | rozrywka.radiozet.pl, spokeo.pl, fakty.nl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Single od roku 2020

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
NLD
[14]
AUS
[15]
AUT
[16]
“Drown”
(featuring Clinton Kane)
202036
“Higher Ground”
(featuring John Martin)
68
“Pressure”[87]
(featuring Tove Lo)
202129
“We Are the People”
(featuring Bono and the Edge)[89]
1528
“Love Runs Out”
(featuring G-Eazy and Sasha Alex Sloan)
“Diamonds”[91]
(with Julian Jordan and Tinie Tempah)
“Won’t Let You Go”[92]
(with Matisse & Sadko and John Martin)
“Follow”
(with Zedd)
2022
“Limitless”
(with Mesto)
“Reboot”
(with Vluarr)
“Quantum”
(with Brooks)
“Good Morning”
(with Matisse & Sadko)
“Starlight (Keep Me Afloat)”
(with DubVision featuring Shaun Farrugia)
“Funk”
(with Julian Jordan)
“Find You”
(with Justin Mylo featuring Dewain Whitmore)
“Aurora”
(with Blinders)
“Oxygen”
(with DubVision featuring Jordan Grace)
“If We’ll Ever Be Remembered”
(with Shaun Farrugia)
“Loop”
(with DallasK featuring Sasha Alex Sloan)
“Something”
(with Breathe Carolina)
“Hero”
(with Jvke)
58
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Pozostałe single są na tej stronie

Jego najnowszy remiks to utwór “We Are The People”, którego oryginalnym wykonawcą jest on sam feat. Bono & The Edge.

Biogram

Martin Garrix, właśc. Martijn Gerard Garritsen (ur. 14 maja 1996 w Amsterdamie) – holenderski DJ i producent muzyczny. We wczesnych latach nastoletnich uczęszczał do Herman Brood Academie, specjalnej szkoły, gdzie uczono podstaw produkcji muzyki, którą ukończył w wieku 14 lat. W 2011 roku wydał swój pierwszy bootleg do singla Enrique Iglesiasa pt. Tonight. Gatunki jego muzyki to Bigroom House, Dutch House, future bass i Progressive House.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Sentio’ ukazała się 29 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej STMPD i jest utrzymana w gatunkach Electro House, Bassline i Progressive House. Album zawiera 11 piosenek. Gościami na materiale są: Shaun Farrugia, Dewain Whitmore, Jordan Grace.

“Wiem jednak, że Sentio jest naprawdę udanym płytowym debiutem ze strony Martina Garrixa” – czytamy o wydawnictwie w serwisie ftb.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, discogs.com, ftb.pl