Michael Patrick Kelly, Rea Garvey – Best Bad Friend

Tytuł nowej piosenki Michaela Patricka Kelly to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

 

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka irlandzkich piosenkarzy Michaela Patricka Kelly oraz Rea Garvey’a zatytułowana “Best Bad Friend”. Nutka jest osadzona w energetycznych bębnach i elektrycznych gitarach, które odświeżająco dobrze komponują się z lekkimi dźwiękami dancehall.

Gatunki nowej piosenki to Rock i Pop. Autorami tekstu są: Michael Patrick Kelly / Rea Garvey / Nicolas Rebscher / Martin Gallop. Kawałek skomponowali: Michael Patrick Kelly / Nicolas Rebscher / Martin Gallop.

Singiel “Best Bad Friend” to następca singla “Blurry Eyes”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 535 781 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Marvin Ströter.

Michael Patrick Kelly jest jednym z najbardziej uznanych artystów zarówno w Niemczech, jak i za granicą[źródło]zloteprzeboje.tuba.pl 10.11.2021. Popularność zdobył występując przez wiele lat wraz z rodzeństwem w formacji The Kelly Family[źródło]KM. To właśnie on jest autorem kawałka “An Angel”, dzięki któremu zespół The Kelly Familly zaistniał w świecie show biznesu[źródło]Wikipedia i KM. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Beautiful Madness”, który ma już 32 mln wyświetleń. Dodajmy, że singiel “Beautiful Madness” trafił na szczyty list przebojów w wielu krajach[źródło]rmf.fm. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 12 listopada 2021 roku krążek ‘B.O.A.T.S’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Płyta jest utrzymana w gatunkach Rock oraz Pop i zawiera 16 numerów. W tym albumie kawałki oparte na prawdziwych historiach[źródło]zloteprzeboje.tuba.pl. Muzycznie, “B.O.A.T.S” czyli “Based On a True Story” przekracza wszelkie granice gatunków. Nie byłoby to wydawnictwo “Paddy’ego”, gdyby nie było pełne zniewalająco dobrej muzyki[źródło]open.fm. Materiał na listach niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej zajął najwyższą pozycję numer 2.

“Pierwsze dwa single z nadchodzącego albumu, „Beautiful Madness” i „Throwback”, wygenerowały łącznie ponad 150 milionów streamów i znalazły się na szczycie list przebojów w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce (3 miejsce!), Niemczech, Szwajcarii i Austrii” – czytamy w artykule opublikowanym w dniu 10.11.2021 w serwisie zloteprzeboje.tuba.pl.

Krążek ‘B.O.A.T.S’ to następca krążka studyjnego ‘ID’ (2017).

Artysta ma wystąpić w tym roku w Polsce. Muzyk ma dać koncert 3 wrz 2022 w Warszawie (Klub Stodoła). Natomiast najbliższy koncert artysty ma się odbyć 20 sierpnia 2022 w Illingen, Germany, Burgplatz.

Raymond Michael Garvey (ur. 3 maja 1973 r.) to irlandzki piosenkarz, autor piosenek i gitarzysta mieszkający obecnie w Niemczech. W 1998 roku założył zespół Reamonn. W ciągu 11 lat, gdy Rea Garvey był ich frontmanem, odnieśli sukces na szczytach list przebojów w Europie, z wieloma złotymi i platynowymi albumami oraz kilkoma wyprzedanymi europejskimi trasami. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Hallelujah”, który ma już 12 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 49-letniego wykonawcy zamyka wydany 20 listopada 2020 roku krążek ‘Hy Brasil’. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 26 cze 2022 w Northeim, Germany, Waldbühne, a kolejny 7 lipca 2022 Bremen, Germany, Seebühne, Waterfront.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: open.fm, | rmf.fm, zloteprzeboje.tuba.pl, KM, open.fm, Wikipedia, songkick.com, i inne
tagi: Boats

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl