Niall Horan – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Nialla Horana to: “Heaven”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://niall.lnk.to/HeavenID

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka irlandzkiego piosenkarza Nialla Horana zatytułowana “Heaven”. Kawałek został wydany przez Capitol Records jako główny singiel z nadchodzącego trzeciego krążka studyjnego artysty zatytułowanego ‘The Show’, który ma się ukazać 9 czerwca 2023 roku. Muzyk na wydawnictwie łączy czyste emocje, znane z poprzednich dokonań, z nową energią i poszukiwaniem swojego miejsca. Materiał jest zbudowany na zmysłowych, wielobarwnych harmoniach alt-popowych, a w nowych nutkach wykonawcy usłyszymy wpływy takich gwiazd jak Crosby, Stills & Nash, Jackson Browne i innych, związanych ze sceną Laurel Canyon z lat 60. i 70.

Gatunek nowej piosenki to Pop[źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Heaven_(Niall_Horan_song). Materiał napisali: John Ryan, Niall Horan, Joel Little oraz Tobias Jesso Jr.. Kompozycja została wyprodukowana przez Joela Little’a i Johna Ryana.

“Heaven świetnie łączy lekkie harmonie i błyszczące syntezatory. Niall w piosence sprzeciwia się arbitralnym zasadom, które narzuca nam społeczeństwo” – czytamy w serwisie media.universalmusic.pl.

“One thing I’ve learned over the years is that society loves to pressure us into reaching certain milestones by a certain age. Whether that’s getting married or anything else that really should be based on our own instincts. As I’ve gotten older I’ve tried to let go of those expectations and just follow my heart. The chorus of this song is saying that what I have in my life currently is amazing. So it would be crazy to ruin that by giving into outside pressures.” – Niall Horan w oświadczeniu prasowym.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “Heaven” znalazł się w TOP20 na 8 listach przebojów. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych. Olia w 2023 roku zastąpiła listę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 18, a na liście OLiS – single w streamie (Oficjalna Lista Sprzedaży – single w streamie [cotygodniowa lista przebojów, klasyfikująca 100 najpopularniejszych utworów muzycznych w serwisach strumieniowych na terenie Polski]) numer 96. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 16, na liście US Billboard Hot 100 numer 62, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 17, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 24 (dostęp 28.03.2023).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 24 lutego 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 358 398 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dylan Knight. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Guido Raimondo.

W opisie pod wideo czytamy:
Pre-Order ‘The Show’, out June 9th, here: https://Niall.lnk.to/TheShowID

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego Irlandczyka pt. “Slow Hands”, który na YouTube ma już 229 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP20 na 16 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Materiał zdobył certyfikat sześciokrotnie platynowej płyty. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 7, na liście US Billboard Hot 100 numer 11, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 12, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 1, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 4, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1 (dostęp 28.03.2023).

Niall Horan to popularny wokalista i były gwiazdor One Direction[źródło]rozrywka.radiozet.pl 22.03.2023.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 13 marca 2020 roku krążek ‘Heartbreak Weather’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Capitol. Album jest utrzymany w gatunkach Pop i pop rock. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że materiał nie zawiera żadnych gości. Producenci: AFTERHRS, Daniel Bryer, Greg Kurstin, Jamie Scott, John Ryan, Julian Bunetta, Noah Conrad, Teddy Geiger i Tobias Jesso Jr.. Wydawnictwo zadebiutowało na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 18 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu na 3 listach. Wydawnictwo na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęło pozycję numer 7, na liście UK Albums (OCC) numer 1, a na liście US Billboard 200 numer 4. Heartbreak Weather’ otrzymał ogólnie korzystne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 63/100, na podstawie 8 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 28.03.2023).

“Gdy słucham płyt, lubię robić to od początku do końca. Na “Heartbreak Weather” opowiadam historię, która pojawiła się w mojej głowie. Liczę, że ludzie wkręcą się w całą historię od A do Z i nie będą mieli odruchu przełączania na następną piosenkę. Chcę traktować album jako całość – wyjaśnia Niall Horan.

“Niall Horan w swoim najnowszym albumie ukazał miłość w sposób dość niespotykany. Skupił się na stworzeniu utworów ściśle powiązanych ze sobą, co ukazuje historię, z którą wielu z nas może się utożsamić. Płyta jak najbardziej jest warta uwagi!” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie radiosygnaly.pl

[album – źródło]Wikipedia, olis.onyx.pl, metacritic.com, empik.com, radiosygnaly.pl

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć na wydarzeniu pn. Boston Calling, które ma mieć miejsce w dniach 26-28 maja 2023 w Boston, MA, US, a kolejny na wydarzeniu pn. Isle of Wight Festival, które ma mieć miejsce w dniach 15-18 czerwca 2023 r w Newport, UK.

Tekst nagrania “Heaven”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: genius.com, nme.com, 4fun.tv, | rozrywka.radiozet.pl, olis.onyx.pl, metacritic.com, empik.com, radiosygnaly.pl, Google, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista singli

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
TytułRokPozycje na listach
IRE
[14]
AUS
[15]
AUT
[16]
“This Town”20166524
“Slow Hands”20173226
“Too Much to Ask”61929
“On the Loose”201847
“Seeing Blind”
(with Maren Morris)
68
“Nice to Meet Ya”2019760
“Put a Little Love on Me”28[I]
“No Judgement”2020688
“Black and White”18
“Our Song”
(with Anne-Marie)
2021751
“Everywhere”[61]
(with Anne-Marie)
49
“Heaven”202343047
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2020 roku wystąpił gościnnie w utworze “Moral of the Story” u boku Ashe.

Biogram

Niall James Horan (ur. 13 września 1993 w Mullingar) – irlandzki piosenkarz i autor tekstów. Wokalista boys bandu One Direction, z którym wydał pięć krążków studyjnych. Od 2016 artysta solowy. Gatunki jego muzyki to pop i teen pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Flicker’ ukazała się 20 października 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Capitol i jest utrzymana w gatunkach Soft rock, folk, folk-pop oraz country. Standardowa edycja albumu zawiera 10 piosenek. Gościem na wydawnictwie jest Maren Morris. Producenci: Greg Kurstin, Jacquire King i Julian Bunetta. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP10 na 23 listach albumów, w tym na pierwszym miejscu 5 listach. Krążek na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął pozycję numer 6, na liście UK Albums (OCC) numer 3, a na liście US Billboard 200 numer 1. Materiał zdobył certyfikat dwukrotnie platynowej płyty. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 64/100, na podstawie 5 recenzji. Oznacza to “ogólnie korzystne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 27.03.2023). Horan wyruszył w swoją pierwszą główną trasę koncertową, Flicker Sessions, aby promować album. Cykl koncertów został ogłoszony 10 lipca 2017 roku na stronie internetowej i na kontach w mediach społecznościowych Nialla. Rozpoczął się 29 sierpnia 2017 r. w Olympia Theatre w Dublinie w Irlandii. Później Horan wyruszył w swoją drugą trasę koncertową wspierającą album, Flicker World Tour.

Debiut wokalisty to album mało zaskakujący, mało odkrywczy, choć całkiem przyjemny. Jak na razie zbyt dużo słychać tu inspiracji innymi artystami, co czyni muzykę Nialla Horana mało wyrazistą i sprawia, że nie potrafię zachwycić się jego krążkiem – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, metacritic.com, genius.com, allaboutmusic.pl