Sabrina Carpenter – nowa piosenka

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 

  • Jaki jest tytuł nowego utworu Sabriny Carpenter
  • Na jakim albumie ma się znaleźć nowa piosenka
  • Jaki jest gatunek muzyczny nowego kawałka
  • Kto napisał i wyprodukował nową nutkę
  • Różnych innych informacji o nowym utworze
  • Kim jest Artysta/ści wykonujący nutkę będącą tematem tego artykułu

Tytuł nowej piosenki Sabriny Carpenter to: “Please Please Please”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów/listy singli – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Kompozycja w YouTube Music

Posłuchaj tego nagrania na YouTube Music.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://sabrinacarpenter.lnk.to/PleasePleasePlease

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Sabriny Carpenter zatytułowana “Please Please Please”. Singiel to druga zapowiedź nadchodzącego krążka (szóstego studyjnego) Artystki zatytułowanego ‘Short n’ Sweet’, którego premiera jest zaplanowana na 23 sierpnia 2024 roku. Płyta ma się ukazać nakładem wytwórni płytowej Island. Pierwszym wydanym singlem z albumu był, po wydaniu okupujący czołówki list przebojów, kawałek “Espresso”, który ukazał się 11 kwietnia 2024 r. Materiał ‘Short n’ Sweet’ można już zamówić w przedsprzedaży.
[album – źródło]Wikipedia, eska.pl

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/music-video/please-please-please/1750715818. Materiał napisali: Sabrina Carpenter, Amy Allen oraz Jack Antonoff. Kompozycja została wyprodukowana przez Jacka Antonoffa.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 czerwca 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 12 346 629 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 16 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniej[źródło]wiek według Google Amerykanki pt. “On My Way” (oraz Alan Walker i Farruko), który na Youtube ma już 571 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel “On My Way” znalazł się w TOP20 na 11 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jednej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień. W 2023 roku lista ta została przemianowana na Olia – Oficjalna Lista Airplay) zajął pozycję numer 39, na liście UK Dance (OCC) numer 34, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 7, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 8. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (w Polsce złotej) (dostęp 06.2024).

Tekst nagrania “Please Please Please”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Artysta/ści

W artykule opublikowanym w serwisie pudelek.pl w dniu 20.04.2024 czytamy o Sabrinie: Wydaje się, że Carpenter jest na prostej drodze do wielkiego sukcesu. Zaledwie kilka dni temu wystąpiła na scenie jako jedna z gwiazd tegorocznego festiwalu Coachella. Większą rozpoznawalność przyniosła jej rola Mayi Hart w serialu Dziewczyna poznaje świat (2014-2017). Warto wspomnieć, że w polskich radiach oraz w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka Artystki zatytułowana “Espresso”. Tego kawałka możecie posłuchać na tej stronie.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 15 lipca 2022 roku krążek ‘Emails I Can’t Send’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Island. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, folk-pop i dance-pop[gat. źródło]https://en.wikipedia.org/wiki/Emails_I_Can%27t_Send. Standardowa edycja płyty zawiera 13 numerów. Jest to jej piąty album studyjny. Twórcy utworu: Producenci: Jason Evigan, John Ryan, Jorgen Odegard, Julian Bunetta, Leroy Clampitt i Ryan Marrone. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta znalazła się w TOP20 na 2 listach albumów. Krążek na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 76, a na liście US Billboard 200 numer 23. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. W agregatorze recenzji Albumoftheyear krążek otrzymał średni wynik 78/100, na podstawie dwóch recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek (dostęp 06.2024). Płyta została uznana za jeden z najważniejszych krążków 2022 roku m.in. przez „Rolling Stone” i „Billboard”.

“Na krążku jest dużo inspiracji i kalejdoskop emocji” – czytamy w recenzji ‘Emails I Can’t Send’ w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Więcej recenzji na tej stronie
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Ukazała się też rozszerzona wersja płyty. Jej premiera zbiegła się z trasą „emails i can’t send tour” – 16 marca 2023 Sabrina dała pierwsze show w 2023 roku w ramach trasy. Sama trasa rozpoczęła się 29 września 2022 r. w Atlancie w Stanach Zjednoczonych i zakończyła się 4 sierpnia 2023 r. w Chicago w Stanach Zjednoczonych i obejmowała 80 koncertów na trzech etapach w Ameryce Północnej i po jednym w Ameryce Południowej, Europie i Azji.
[album – źródło]Wikipedia, genius.com, albumoftheyear.org, media.universalmusic.pl

Najbliższy koncert Wykonawczyni ma się odbyć na wydarzeniu pn. Bonnaroo Music & Arts Festival, które ma mieć miejsce w dniach 13-16 czerwca 2024 r. w Manchester, TN, US, a kolejny 16 czerwca 2024 r. w London, UK, Wembley Stadium.

źródło: music.apple.com, genius.com, eska.pl, | pudelek.pl, olis.pl, genius.com, albumoftheyear.org, media.universalmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Lista utworów

1. Skin
2. On My Way
3. Thumbs
4. because i liked a boy
5. Why
6. Nonsense
7. Vicious
8. You Need Me Now? (with Girl in Red)
9. Espresso
10. Please Please Please
Pozostałe utwory są na tej stronie

Lista singli na Wikipedii

Lista singli (wraz z ich pozycjami na listach przebojów i z rokiem ich wydania) dostępna jest na tej stronie.

W 2023 wystąpiła również gościnnie w utworze “Cupid” (Twin version, remix) u boku Fifty Fifty.

Biogram

Sabrina AnnLynn Carpenter (ur. 11 maja 1999 w Quakertown) – amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, piosenkarka, autorka tekstów, producentka filmowa oraz projektantka. Jej głos określany jest jako mezzosopran. Gatunki jej muzyki to pop, teen pop, r&b, dance-pop.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Eyes Wide Open’ ukazała się 14 kwietnia 2015 nakładem wytwórni płytowej Hollywood i jest utrzymana w gatunku pop[gat. źródło]https://music.apple.com/us/album/eyes-wide-open/985890932. Album zawiera 12 piosenek. Produkcja obejmuje gitary, fortepian, bębny i instrumenty klawiszowe. Ogólnie rzecz biorąc, krążek opowiada o osobistych doświadczeniach artystki, przyjaźni, miłości i problemach nastolatków. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że płyta na liście albumów US Billboard 200 zajęła pozycję numer 43, a na liście UK Download Albums (OCC) numer 93. Twórcy utworu: Producenci: Brian Malouf, Captain Cuts, Jerrod Bettis, Jim McGorman, John Gordon, Jon Ingoldsby, Jon Levine, Jordan Higgins, Matthew Tishler, Matt Squire, Mitch Allan, Robb Vallier i Steve Solomon. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Pisząc dla serwisu Headline Planet, Brian Cantor pozytywnie zrecenzował materiał, skupiając się na emocjach, jakie niesie ze sobą występ Sabriny. Napisał: „Zdecydowanie luźne w konstrukcji, ale bogate w osobowość, Eyes Wide Open dają Carpenter możliwość ustalenia własnej tożsamości i pozostawienia własnego śladu”.

Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej o Artyście na Wikipedii

źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, music.apple.com, allmusic.com, genius.com

 

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl