Sylwia Grzeszczak – Dżungla

Sylwia GrzeszczakJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sylwii Grzeszczak zatytułowana “Dżungla”. Ten bardzo energetyczny singiel to kolejna zapowiedź czwartego solowego krążka artystki.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął na chwilę obecną najwyższą pozycję numer 30, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Marcin “Liber” Piotrowski, natomiast kompozytorami są Sylwia Grzeszczak, Kevin Zuber, Maciej Puchalski, Daria Marcinkowska (autorka hitu “Paranoia” i uczestniczka polskich preselekcji do Eurowizji 2022) oraz Deanna Walker.

Singiel “Dżungla” to następca singla „Prawda o nas”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 25 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 097 673 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Marcin Starzecki. Operatorem był Dominik Danilczyk.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał. Komentarz dodała też Sylwia Grzeszczak:

“Jestem mega szczęśliwa, że “Dżungla” tak Wam się podoba! Dzięki 😍
Ciekawi mnie, jaki jest Wasz ulubiony moment? 😊”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej artystki pt. “Tamta Dziewczyna”, który na Youtube ma już 139 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Tamta Dziewczyna” po niecałych 2 miesiącach od premiery stał się najczęściej granym kawałkiem w Polsce i przez siedem tygodni z rzędu to był najczęściej grany numer w polskich rozgłośniach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, i tak samo na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Wideoklip do nutki w zaledwie miesiąc odtworzono ponad 15 milionów razy. Materiał zdobył certyfikat podwójnego diamentu.

Sylwia Grzeszczak to jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju. Ma ona na swoim koncie mnóstwo hitów. Serca publiczności zdobyła kompozycją „Nowe szanse”, która jest owocem współpracy z raperem Liberem i producentem muzycznym Tabbem. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Tamta dziewczyna”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się podwójną platyną. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Sylwia tym krążkiem samej sobie, podobnie jak innym wokalistom z rodzimego rynku muzycznego, podbiła poprzeczkę wysoko. Skłoniłbym się do tego, że jest to jeden z najciekawszych krążków tego roku” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 7,5.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 1-07-2022 w miejscowości Puławy, a kolejny 30-07-2022 w miejscowości Suwałki.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: radiozet.pl, allaboutmusic.pl, bestsellery.zpav.pl, music.apple.com, | polskaplyta-polskamuzyka.pl, radiozet.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, Wikipedia, i inne

Obserwuj Nas w Google News
NowaPiosenka.pl