The Kolors – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki The Kolors to: “Un ragazzo una ragazza”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.

Wideo na YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

Piosenka w innych serwisach streamingowych

https://tiny.pl/d9d5c

O utworze

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiej grupy The Kolors zatytułowana “Un ragazzo una ragazza”. W lutym 2024 z tym kawałkiem wzięli udział w 74. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo. W klasyfikacja finalnej zajęli tam 16 miejsce.

“»Un Ragazzo una Ragazza« to już nie to samo co ich wielki hit. Tamten stylizowany był muzycznie pod italo disco, a temu bliżej do italo funky disco” – czytamy w serwisie djpromotion.com.pl.

Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel znalazł się w TOP10 na 3 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na jedenej liście. Kawałek na liście Olia (Oficjalna Lista Airplay [obejmuje zestawienie utworów z największą liczbą słuchaczy w danym tygodniu w monitorowanych stacjach radiowych – lokalnych i ogólnopolskich – na terenie Polski. Nazwa Olia w 2023 roku zastąpiła nazwę AirPlay – Top]) zajął pozycję numer 2, a na włoskiej liście przebojów Airplay (EarOne) numer 1. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 04.2024).

Gatunki nowej piosenki to pop[źródło]https://music.apple.com/us/album/un-ragazzo-una-ragazza/1728046022?i=1728046026. Materiał napisali: Stash, Davide Petrella, Alex Fiordispino oraz Francesco “Katoo” Catitti. Kompozycja została wyprodukowana przez Room 9, Stash i Francesco “Katoo” Catitti.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 lutego 2024 roku. W chwili pisania tego artykułu wideo ma 17 910 045 wyświetleń na YT. W wideoklipie główną rolę zagrała Blanka Stajkow.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “Pensare male” (oraz Elodie), który na YouTube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty (dostęp 04.2024).

The Kolors to jedna z najpopularniejszych włoskich grup[źródło]rozrywka.radiozet.pl 5.07.2023. Zespół zdobył ogólnokrajową popularność w 2015 roku, kiedy wygrał program “Amici di Maria De Filippi”, najpopularniejszy talent show we Włoszech[źródło]eska.pl. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 8.02.2024 czytamy, że od debiutu formacja sprzedała we Włoszech ponad 350 000 egzemplarzy płyt i zdobyła wiele wyróżnień oraz, że ich hit “ITALODISCO” okazał się jednym z największych przebojów 2023[źródło]open.fm 8.02.2024. Warto wspomnieć, że w serwisach strumieniowych na terenie Polski ostatnio popularna jest nutka Artystów zatytułowana “ITALODISCO”, której możecie posłuchać na tej stronie.[źródło]olis.pl

Na Wikipedii możemy zobaczyć, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych formacji zamyka wydany 19 maja 2017 roku krążek ‘You’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Baraonda Edizioni Musicali. Album jest utrzymany w gatunku Pop. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich trzeci album studyjny.
[źródło]Wikipedia, discogs.com
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.

Tekst nagrania “Un ragazzo una ragazza”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

źródło: music.apple.com, genius.com, open.fm, djpromotion.com.pl, | rozrywka.radiozet.pl, eska.pl, olis.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?

Lista utworów

1. A me me piace ‘o blues
2. As Cool As Britney
3. Come Le Onde (ft. J-AX)
4. Everytime
5. Fear of Loving
6. Frida (mai, mai, mai)
7. I Don’t Give A Funk
8. Il mondo
9. Italodisco
10. Un ragazzo una ragazza

Pozostałe utwory są na tej stronie
W 2021 roku wystąpili gościnnie w utworze “Solero” u boku Lorenzo Fragola.

Biogram

The Kolors to włoski zespół poprockowy, założony w 2009 roku przez głównego wokalistę Stasha Fiordispino, perkusistę Alexa Fiordispino i grającą na syntezatorach Daniele Monę. Grupa zyskała rozgłos w 2010 roku, kiedy stała się rezydentem Le Scimmie, słynnego klubu w Mediolanie. Gatunki ich muzyki to Pop rock i funk rock.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘I Want’ ukazała się 19 maja 2014 roku nakładem wytwórń płytowych Mr Boost, It-Why Distribuzione i jest utrzymana w gatunku Europop. Album zawiera 11 piosenek.
Krążek dostępny jest w serwisach streamingowych.
Czytaj więcej

źródło: en.wikipedia.org, discogs.com, tekstowo.pl